Кросовери оподаткують новим платежем за вагу в Франції

Автор: Редакція | 21 Жов, 2020
Peugeot 5008 2020 року

Міністр охорони навколишнього середовища Франції оголосив про новий податок за вагу автомобілів, покликаний заохотити виробників зменшити викиди CO2.

Згідно з повідомленням міністра охорони навколишнього середовища країни Барбари Помпілі, передбачається, що автомобілі з вагою понад 1800 кг обкладатимуться податком у розмірі 10 євро за кожен додатковий кілограм.
Помпілі написала у своєму твіттері: «Податок на вагу, який ми створюємо, надсилає сильне й необхідне повідомлення, щоб врахувати вплив важких транспортних засобів на навколишнє середовище. Чим важчі машини, тим більше матеріалів та енергії вони споживають, із більшим забрудненням».

Новий податок буде введений до бюджету Франції на 2021 рік і не поширюватиметься на електромобілі.

До речі, найбільш продавані кросовери від французьких брендів, таких як Peugeot та Renault, важать менше 1800 кг, але податок вплине на великі елітні моделі німецьких брендів, такі як Mercedes та Audi.
Автомобілі з найвищими викидами СО2 вже обкладаються податками у розмірі до 20 000 євро у Франції. Незважаючи на це, у країні спостерігається лише уповільнення скорочення викидів СО2, виною тому є великі позашляховики.

WWF (Всесвітній фонд природи) стверджує, що позашляховики були другим за величиною джерелом збільшення парникових газів у Франції між 2008 і 2018 роками, а найбільшим були авіакомпанії. Однак, щоправда, продажі кросоверів у Європі за цей час різко зросли, переважно за рахунок відмови покупців від інших типів автомобілів.

За даними агентства France 24, у WWF заявили: «4,3 мільйона, продані у Франції за десятиліття, мають такий самий вуглецевий слід, як 25 мільйонів електричних компактних автомобілів».
Джерело із французького уряду заявило агентству AFP, що податок на вагу «призначений заохочувати людей уникати дуже великих й важких моделей, а також заохочувати промисловість враховувати весь екологічний слід, а не лише викиди».

Минулого року також стало відомо, що хот-хетчі теж можуть заборонити у Франції через екологічні норми, в той час, як у Німеччині вирішили стимулювати попит на електромобілі.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Auto Express

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest