«Лист щастя» за порушення ПДР: як виглядає та що з ним робити?

Автор: Редакція | 24 Лип, 2020
Повідомлення про порушення ПДР (Лист щастя)

Назва «Лист щастя» вже давно приклеїлась до паперового повідомлення про порушення Правил дорожнього руху. Що ж із ним тепер робити?

З 1 червня 2020 року почала функціонувати в автоматичному режимі система відеофіксації порушень ПДР й за перший місяць роботи системи КАСКАД (комплексна автоматизована система контролю автомобільних доріг) одразу було зафіксовано чимало порушень, при тому що працює лише 50 камер у Києві та Київській області.

Звісно, найкращий спосіб не отримувати штраф – це дотримання встановленого швидкісного режиму й дізнатись про карту розташування камер та встановлені ліміти швидкості на цих ділянках можна тут.

Про те, що ж робити, якщо все ж повідомлення про порушення ПДР прийшло? По-перше, прочитати його.
Як виглядає «лист щастя»?

Постанова про порушення ПДР (Лист щастя)
Постанова про порушення ПДР (Лист щастя)

Так званий «лист щастя» успадкував назву ще від свого попередника, коли за порушення ПДР теж приходили лише паперові повідомлення. Проте й тоді слово «щастя» мало зворотнє значення.

У нинішньому вигляді лист містить вкладену постанову, яку виносить інспектор патрульної поліції після розгляду порушення. Звісно, система автоматичної фіксації КАСКАД повідомляє й готує протокол автоматично, але його перевірка та остаточне формування все ж знаходиться в компетенції інспектора, який й зазначений у протоколі.

Крім того, у протоколі зазначені: дата й час порушення, номерний знак автомобіля, тип порушення, параметри швидкості (дозволена, фактична та різниця перевищення), місце фіксації порушення, а також дані про автомобіль та його власника. В кінці протоколу також вказана сума штрафу.

Також у протоколі наявні фотографії з камери, що зафіксувала порушення, а також QR-код, за яким можна перейти на веб-сторінку протоколу порушення.
Які інші способи отримання повідомлення про порушення ПДР?

Лист Щастя (повідомлення про порушення ПДР)

Детально про інші способи отримання інформації про можливий штраф наша редакція вже писала в цьому матеріалі.

Звісно, в цифровому світі оперативніше дізнатися про це можна онлайн й для цього існує декілька способів: через сайт МВС, електронний кабінет водія, застосунок «Штрафи ПДР», Телеграм-бот та веб-банкінг.

В основному для всіх цих шляхів потрібно вказати держаний номер автомобіля та реквізити документу власника (серію й номер паспорта або ідентифікаційний код).
Що робити при отримані «лист щастя»?

Відеокамера КАСКАД

Найкращим способом буде вивчення протоколу та усвідомлення того, де сталося порушення ПДР та інших деталей.

Варто розуміти, що постанова виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Тож якщо за кермом був не власник автомобіля, то, наприклад, на електронній сторінці протоколу існує можливість змінити відповідача, але для цього необхідно пройти ідентифікацію за допомогою цифрового електронного підпису.

При цьому також надається можливість оскарження постанови, на що відводиться 10 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні терміни сплати штрафу призупиняються до вирішення питання по суті.

Якщо ж питання щодо винесення рішення немає, то протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили, штраф потрібно оплати, а в перші 10 (банківських) днів надається знижка у 50 %.
Розмір штрафу

Нагадаємо, що у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год штраф становить 255 грн.

А при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год – 510 грн.

Тож аби не дізнатися про необхідність сплати штрафу запізно, варто періодично перевіряти свій кабінет водія на сайті МВС або підписатися на повідомлення від відповідних офіційних застосунків.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

Додати свій коментарЩо таке «Лист щастя» за порушення ПДР?
Що таке «лист щастя»?

Термін «лист щастя» означає лист із повідомленням про порушення ПДР

Що робити, коли отримав «лист щастя»?

Найкращий спосіб вивчити повідомлення про порушення ПДР

Що відображено в «листі щастя»?

У «листі щастя» відображено дані про порушення, автомобіль та суму штрафу

Які інші способи отримання повідомлення про порушення ПДР?

Альтернативою паперовому “листу щастя” можуть бути цифрові способи повідомлення про порушення ПДР
Pin It on Pinterest