MAN eTGE став першим електричним броньованим фургоном

Автор: Роман Галімон | 31 Сер, 2020
MAN eTGE броньований

Компанія Prosegur на основі фургона MAN eTGE створила перший у світі повністю електричний броньований транспортний засіб для перевезення грошей.

MAN eTGE – це повністю електричний фургон (аналог Volkswagen e-Crafter), який зазвичай використовується для перевезення речей. Але тепер автомобіль перевозитиме гроші.

Компанія Prosegur, яка займається питаннями безпеки та експлуатує в Німеччині автопарк із близько 900 автомобілів, представила переобладнаний електричний фургон для банків.
Раніше вже було помічено кілька проектів на плагін-гібридних установках, але, за словами MAN, це перший у світі повністю електричний броньований транспортний засіб для перевезення грошей.

«Фургон MAN TGE 3.140 E був оснащений рівнем броні FB3 від STOOF International. Виробник кузова зіткнувся з проблемою використання надзвичайно легких матеріалів, що мають однаковий клас опору. Електричний фургон може вмістити максимум три людини. Включаючи бронювання, його вага без вантажу становить близько 3150 кг», – сказано в заяві Prosegur.

У цьому конкретному випадку MAN eTGE має акумулятор на 35,8 кВт-год (цікаво, що аналогічний у Volkswagen e-Golf), що забезпечує пробіг 120-130 км (за циклом WLTP – 115 км).
Оскільки інкасаторські машини зазвичай долають містом лише 60-70 км  на день, цього цілком достатньо. Отже, можна сподіватись, що після вдалої експлуатації, компанія переведе й інші 900 машин на електрику або просто замінить їх, якщо побачить в цьому сенс.

Найбільша перешкода у випадку з MAN eTGE полягає в тому, що після додавання обов’язкової броні, яка прописана класами захисту, автомобіль стає важчим, а це обмежує доступне корисне навантаження.

Проте з огляду на шлях, який взяв ЄС на електрифікацію, рано чи пізно такий перехід має відбутися для більшості комерційного транспорту.
Раніше також представили броньований Brabus, а Volvo презентувала броньований кросовер на базі XC40.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook та Twitter.

Джерело: InsideEVs

Галерея броньованого MAN eTGE:
Фотограф: Prosegur
Фотограф: Prosegur

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest