Mazda запатентувала ще одну гібридну роторну установку

Автор: Роман Галімон | 18 Кві, 2020

Японська компанія Mazda придумала ще один шлях застосування роторного двигуна у майбутніх гібридних моделях.

Останнім часом було чимало припущень щодо нових моделей Mazda та використання в них роторних моторів, які востаннє випускались у 2012 році на RX-8. Після презентації першого електричного кросовера MX-30 стало зрозуміло, що роторний двигун може з’явитися на топових версіях та виконуватиме лише допоміжну функцію для підзарядки батарей.

На разі, за припущеннями, у Mazda взяли паузу для розробки нової преміум-моделі, яка має вийти у 2023 році.
Цікаво, що в цей же час, видання Motor1 отримало підтвердження того, що японський виробник також працює над новим гібридним агрегатом.

За інформацією видання, автовиробник зареєстрував в японському патентному відомстві схему оригінальної гібридної установки: роторний ДВЗ (хоча можливі й інші варіанти) за підтримки електромотора передає рух на задню вісь. При цьому, передні колеса обертаються вбудованими електромоторами.
Як й кросовер MX-30, новий гібрид має невелику батарею – лише 3,5 кВт-години, проте вона доповнена системою конденсаторів, розміщеної в підкапотному просторі. Конденсатори заряджаються рекуперацією, віддаючи надлишки в блок акумуляторів. Таким чином, у передніх електромоторів є два джерела енергії. Конденсатори легше батарей, до того ж вони розташовані близько до електромоторів, тобто високовольтної проводки потрібно не так багато. Все разом дозволить істотно знизити масу машини, заради чого, все, власне, й задумано.

Mazda вже давно намагається повернути роторний двигун в тій чи іншій схемі, й хоча швидше за все такий двигун вже не виконуватиме основної ролі, проте неодмінно нове рішення від японського виробника має бути цікавим.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

 

Галерея Mazda RX-Vision:
Фотограф: Mazda
Фотограф: Mazda
Фотограф:
Фотограф: Mazda
Фотограф: Mazda
Фотограф: Mazda
Фотограф: Mazda
Фотограф: Mazda

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest