Mercedes втратить 2 млрд євро через націоналізацію на Росії

Автор: Редакція | 12 Бер, 2022
Mercedes Benz EQA 2021 року

Mercedes-Benz оцінив свої втрати, якщо російська націоналізація може вилучити активи компанії на суму 2 мільярда євро.

Німецький автовиробник Mercedes-Benz має на Росії активи на 2 мільярди євро, які можуть бути вилучені після того, як німецький бренд вирішив зупинити виробництво на території країни-агресора.

У своєму щорічному звіті, оприлюдненому в п’ятницю, компанія зазначила, що війна в Україні спричинила низку ризиків від перебоїв у постачанні запчастин до енергопостачання або навіть кібератак.

«Ці ризики можуть посилюватися через потенційну експропріацію активів російських дочірніх компаній», – сказано в заяві Mercedes-Benz.

На разі, російська урядова комісія схвалила перший крок до націоналізації активів фірм, що на понад 25% належать іноземцям з «недружніх держав».

Mercedes-Benz має автомобільний завод у місті Єсипово в 40 км на північний захід від Москви, де працюють понад 1000 співробітників й виробляються седани Е-класу та позашляховики.

Завод був відкритий у квітні 2019 року й став першим за останні роки заводом, що був відкритий іноземним автовиробником на Росії. Тоді оголошувалось, що завод мав виробляти 25 тисяч автомобілів на рік, а інвестиції в проект склали трохи менше 300 мільйонів доларів.

Mercedes-Benz заявив, що його російські підрозділи, які на кінець 2021 року оцінювалися в 2 мільярди євро, мають зобов’язання перед банками приблизно на 1 мільярд євро, щодо яких автовиробник видав глобальну гарантію.

Нещодавно Volkswagen оголосив, що очікує падіння прибутків через війну в Україні, а багато автовиробників заявили про зупинку виробництва та продажів на Росії.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest