Volkswagen очікує падіння прибутків через війну в Україні

Автор: Редакція | 12 Бер, 2022

Провідний європейський автовиробник Volkswagen AG, подвоїв свій операційний прибуток у 2021 році, але очікує його падіння через вторгнення Росії в Україну.

Volkswagen зазнав значного впливу на ланцюги свої поставок, а деякі заводи Групи взагалі довелось зупиняти.

Автовиробник намагається знайти альтернативні джерела життєво важливих деталей, що виготовлялись в Україні, включаючи джгути дротів, з інших країн, як Китай та Мексика, але віддаленість цих країн призведе до здорожчання та ускладнення ланцюгів поставок.

«Конфлікт… має вплив на всю світову економіку, на сировину, на ланцюги поставок і, отже, на нашу компанію», – заявив журналістам у п’ятницю фінансовий директор Volkswagen Арно Антліц після публікації попередніх результатів за 2021 рік.

«Вплив цього не може бути остаточно оцінений на даний момент», – сказав він, додавши, що Група зараз працює над залученням інших постачальників у Східній Європі та Північній Африці, щоб отримати джгути.

Volkswagen заявив, що існує ризик того, що останні події війни в Україні негативно вплинуть на його бізнес.

У 2021 році компанія отримала операційний прибуток подвоївся до 19,3 мільярда євро минулого року.

За словами Volkswagen, операційний прибуток у 2021 році збільшився завдяки вищим цінам і сприятливішому асортименту продукції, додавши, що на 2022 рік досі очікувались зростання продажів на 8%-13% у 2022 році. Минулого року обсяг продажів Групи оцінювався в 250 мільярдів євро.

«Однак ці показники залежать від подальшого розвитку війни в Україні та, зокрема, впливу на ланцюжки поставок групи та світову економіку в цілому», – зазначили в компанії.

Після вторгнення Росії в Україну багато автовиробників заявили про зупинку виробництва та продажів на Росії. Нещодавно угорський завод Suzuki також призупинив експорт автомобілів до Росії та України з березня 2022 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest