МВС запропонувало ускладнити ввіз автомобілів в Україну

Автор: Редакція | 25 Сер, 2020

Міністерство внутрішніх справ України вирішило внести зміни у законодавчі акти, чим може ускладнити ввіз вживаних автомобілів на територію України.

На сайті МВС України ще на початку 2020 року опубліковано проект Постанови КМУ, згідно з яким суттєво збільшується бюрократичне навантаження при реєстрації вживаних транспортних засобів.

Й хоча за деякими положеннями пропонується полегшення процедур реєстрації (зокрема, електронна реєстрація нових автомобілів без відвідування Сервісних центрів), але з іншого планується ввести додаткові документи для легалізації авто в Україні (апостиль, офіційний переклад документу про відповідність транспортного засобу).

Все це робиться з метою зменшення імпорту вживаних автомобілів в Україну, які вже утилізовані закордоном.
Зокрема, в проекті документу сказано: «Для здійснення реєстрації транспортного засобу приймаються документи, які складені за межами України за участю посадових осіб компетентних органів чи надіслані від таких органів, при умові їх перекладу на державну мову консульськими установами Міністерства іноземних справ України або офіційними органами інших держав шляхом проставлення на документах апостилю у порядку визначеному Гаагською конвенцією, яка відміняє вимогу легалізації іноземних офіційних документів, від 5 жовтня 1961 року».

За приблизними оцінками, вартість виконання таких послуг може становити від 200 до 300 євро.

Таким чином, в разі затвердження цих пунктів положення, вартість вживаних автомобілів може зрости та одночасно ускладнить процедуру реєстрації.
Авто з США стануть ще дорожчими

Також відповідно до проекту пропонується в процедуру реєстрації транспортних засобів внести такий пункт:

«Документи, які посвідчують, що транспортний засіб підлягає утилізації, не являються документом, який підтверджує реєстрацію транспортного засобу».

Таким чином, так звані «биті» автомобілі із США (або «битки») з сертифікатами на утилізацію можуть отримати відмову на реєстрацію в Україні.
При цьому, в проекті не визначений перелік сертифікатів (або їхніх назв), які прийматимуться до розгляду, хоча в США існує кулька видів таких документів в залежності від штату.

Все це знову ж призведе до здорожчання розмитнення вживаного автомобіля, для реєстрації якого в Україні можуть знадобитися додаткові документи, або навіть можливе використання транзитних країн, де «биті» машини будуть отримувати нові документи, за якими зможуть заїжджати до України.

Й хоча проект постанови ходить по узгодженням вже майже півроку, у МВС все ж розраховують, що рано чи пізно відповідне рішення Кабміну буде прийнято.
З іншого боку існує також й певний супротив проти прийняття змін у реєстрацію автомобілів, й зокрема було зареєстровано петицію на ім’я Президента України з проханням вплинути на згадану ситуацію. На даний час петиція набрала 16 тисяч голосів із необхідних 25 тисяч.

Також нещодавно в Україні змінили правила видачі водійських прав, а наша редакція підготувала матеріал про те, як сплатити штраф за порушення ПДР.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

Додати свій коментарМВС ускладнить ввіз автомобілів до України
Що планується зробити?

Планується прийняти постанову КМУ

Чому МВС застосовує такі заходи?

МВС планує зменшити імпорт битих автомобілів до України

Яким чином планують зробити обмеження?

Планується ввести додатковий перелік документів та відмовляти у реєстрації “утилізованим” машин з інших країн

Як можна скасувати проект постанови?

Зареєстрована петиція до Президента України з цього приводу
Pin It on Pinterest