Як сплатити штраф за порушення ПДР?

Автор: Редакція | 06 Сер, 2020
лення про порушення ПДР (Лист щастя)

З початком роботи системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, виникло питання як оперативно сплатити виписаний штраф.

Система автоматичної фіксації порушень ПДР працює вже два місяці й чимало автовласників за цей час зіткнулись із необхідністю оплати виписаного штрафу. Крім того, на дорогах України збільшили кількість екіпажів патрульної поліції з пристроями TruCAM, які можуть складати протокол на місці.

Читайте також:

Якщо водію вже відомі реквізити протоколу й він погоджується зі сплатою штрафу, то тоді варто приступити до наступного кроку: сплати штрафу. Тим більше, що в перші 10 банківських днів пропонується 50-відсоткова знижка від суми штрафу. Загальний термін сплати штрафу – 15 днів з дня порушення.

Звичайно, якщо ви не згодні з протоколом, його можна оскаржити протягом 10 днів з дати порушення. Проте якщо не сплатити штраф протягом 15 днів, він подвоюється та стягується через виконавчу службу, яка може накласти арешт на автомобіль або нерухомість. Це може суттєво ускладнити життя, наприклад, при виїзді на машині закордон.

Отже способи оплати штрафу наступні.

 

1. Термінал поліцейського

Якщо фіксація порушення ПДР відбулась не в автоматичному режимі, а за допомогою пристрою TruCAM, або був зафіксований інший вид порушення (наприклад, проїзд перехрестя на червоне світло чи перетин смуги дороги із двостороннім рухом), то поліцейський може на місті скласти протокол та запропонувати спати штраф через наявний термінал.

При цьому варто знати, що сплата штрафу на місці можлива лише безготівково банківською карткою. Пропонування готівки можуть прирівняти до хабаря, тому її варто приберегти для наступного способу.

 

2. Термінали поповнення або банківське відділення

Майже кожний термінал для оплати послуг пропонує оплати штраф за порушення ПДР. Для цього потрібно знати серію та номер протоколу, а також вказати ПІБ порушника та номер мобільного телефона.

Аналогічно сплатити штраф готівкою можна через будь-яке відділення банку, куди теж потрібно надати вищезазначену інформацію.

Серед мінусів цього способу може бути комісія, витрачений час та необхідність наявності реквізитів для сплати.

Реквізити рахунків для кожної області різні (потрібно платити в ГУК за місцем реєстрації) й можуть періодично змінюватись, тому варто слідкувати за ними на сайті Патрульної поліції.

Крім того, після сплати обов’язково треба зберегти квитанцію.

 

3. Інтернет-банкінг та додатки

Проте найшвидшим способом залишається самостійна оплата штрафу через інтернет-банкінг та мобільні додатки.

Якщо Ви дізналися про наявність штрафу одним із зазначених у матеріалі Motorcar способів, то фактично кожний варіант одразу пропонує заплатити штраф.

На сайті МВС, електронному кабінеті водія, застосунку «Штрафи ПДР», та Телеграм-боті знаходяться й відповідний спосіб сплатити штраф, який через деякий час буде оброблений системою та буде зафіксований як сплачений.

Отже способи можуть бути різними, але найкращий шлях уникнення від сплати штрафу –не порушувати ПДР.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.


Додати свій коментарЯк платити штраф за порушення ПДР?
Як дізнатися про штраф?

Дізнатися про штраф можна з листа-щастя, на сайті МВС, електронному кабінеті водія, застосунку «Штрафи ПДР» та Телеграм-боті

Чи можна сплатити штраф на місці?

Штраф на місці можна сплатити тільки через термінал поліцейського

Як можна сплатити штраф готівкою?

Штраф можна сплатити готівкою лише через термінал або банківське відділення

Як можна сплатити через інтернет-банкінг?

Через інтернет-банкінг можна сплатити за допомогою відповідних офіційних сайтів та додатків
Pin It on Pinterest