Nissan списує російський бізнес після збитків

Автор: Редакція | 15 Тра, 2022
Виробницвто Nissan

Японський бренд Nissan вирішив списати російський бізнес на фоні закриття виробництва та продажів в цьому регіоні.

У Nissan заявили, що отримали 52,6 мільярдів ієн (499 мільйонів доларів) фінансового збитку від своїх операцій на російському ринку за останній фінансовий рік і не очікує відновлення діяльності там протягом наступного року.

Nissan припинив постачання нових автомобілів на росію в березні після вторгнення в Україну, а потім припинив виробництво на своєму заводі в Санкт-Петербурзі, посилаючись на дефіцит запчастин.

Збитки списують за рік

Виробництво Nissan Juke

Тепер бренд списав свій російський бізнес у своєму прогнозі на наступний фінансовий рік, який закінчиться 31 березня 2023 року. Про це заявив генеральний директор Макото Учіда під час конференції в четвер.

«Ми повинні припустити, що діяльність буде призупинена на рік», – сказав він журналістам.

Учіда не дав прогноз фінансового впливу на компанію на майбутній фінансовий рік.

У Nissan заявили, що відсутність продажів у росії може мати «істотний вплив» на його результати за 2023 фінансовий рік, а також потенційно на наступні періоди.

«Існує багато невизначеності щодо впливу геополітичних проблем навколо росії та України, які можуть мати суттєвий вплив на фінансовий стан та результати діяльності Групи за фінансовий рік, що закінчився 31 березня 2023 року, і після цього», – йдеться у повідомленні.

Але попереду ще один рік збитків

Логотип Nissan

 

Nissan отримав фінансові збитки у розмірі 52,6 мільярдів ієн (499 мільйонів доларів) від своїх операцій на росії та в Україні в році, що закінчився 31 березня, включаючи 15,2 мільярда ієн від впливу на власний бізнес Nissan і 37,4 мільярда ієн від частки партнера по альянсу Renault.

Минулого року російський ринок був другим за величиною для Renault Group, зокрема, завдяки її мажоритарній частці в АвтоВАЗі, виробнику автомобілів марки Lada. Renault також виготовляла позашляховик Terrano для Nissan на своєму московському заводі.

Крім того, Nissan збирає кросовери Qashqai, X-Trail та Murano на своєму заводі в Санкт-Петербурзі.

За даними Асоціації європейського бізнесу (AEB), продажі автомобілів Nissan на росії в квітні впали на 84 відсотки до лише 605 одиниць, у порівнянні з 3681 роком раніше. Згідно з даними AEB, російський ринок автомобілів впав на 79 відсотків у квітні 2022 року.

Раніше також стало відомо, що Nissan виділив 2,5 млн євро для підтримки України.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Automotive News


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest