Новий Ford Focus RS може не з’явитися

Автор: Роман Галімон | 13 Лют, 2020

Інженери Ford хочуть зробити новий Focus RS справжнім гібридом, проте реальність проекту залежатиме від ефективності силового агрегату.

Майбутнє нового Ford Focus RS залежить від розробки потужного та ефективного силового агрегату, який з одного боку має відповідати ознакам динамічності моделі, а з іншого новим екологічним нормам ЄС.

Як стверджує видання Autocar, інженерна команда Ford шукає рішення, яке дозволить «гарячому» хетчу вписатись у нові норми викидів CO2.

Півтора роки тому Ford планував використати м’який 48-вольний гібридний силовий агрегат, але тепер в компанії зрозуміли, що двигун повинен бути повноцінним гібридом.

Проте через складність завдання, а саме вписатись у норми викидів 95 г/км, новий Focus RS, який мав з’явитися у 2020 році, дебютує не раніше 2022-23 років.

Аби отримати гарну потужність та низькі викиди, Ford може перевести RS-версію на повноцінний гібридний 2,5-літровий бензиновий агрегат, який цього року з’явиться на новому кросовері Kuga. На разі, 2,5-літровий чотирициліндровий двигун, що працює за циклом Аткінсона, може видавати 222 к.с. та комплектується автоматичною коробкою CVT й повним приводом.

Однак, для Focus RS завдання набагато більше – видавати 400 к.с. Адже останній Focus RS був повнопривідним і мав 345 к.с. і 376 Нм від 2,3-літрової турбо-четвірки, а основні конкуренти Audi та Mercedes вже підвищили потужність своїх моделей до 400 к.с. й більше.

Для досягнення подібного ефекту знадобиться поєднання ДВЗ та електричної потужності – тобто інженерам треба прокачати 2,5-літровий двигун до 300 к.с. та отримати від електродвигуна 100 к.с. й при цьому вкластися в екологічні норми.

Іншою проблемою проекту може стати фінансування та затвердження. Фактично, Focus RS завжди розроблювався інженерами з європейського відділення, але затверджувався автомобіль у глобальному офісі.

Хоча, враховуючи, що Ford збирається інвестувати близько 10 мільярдів доларів у запуск 40 нових електричних, м’яко-гібридних та гібридних моделей до 2022 року, можливо, новий Focus RS отримає «зелене світло» вже найближчим часом.

Нещодавно також стало відомо, що Ford збереже назву Mondeo для наступної генерації, а новий кросовер Ford отримає платформу Volkswagen.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest