Renault та Nissan спростували розрив альянсу

Автор: Роман Галімон | 14 Січ, 2020

Французька компанія Renault та японська Nissan, на фоні останніх припущень про проблеми всередині, спростували розрив альянсу.

Глава правління Renault Жан-Домінік Сенар заявив бельгійській газеті L’Echo, що альянс з японцями «міцний, кріпкий – як завгодно, тільки не мертвий».

Компанія Nissan випустила офіційну заяву, в якій наголосила, що робота з Renault – джерело конкурентоспроможності.

 Читайте також:

«Альянс є джерелом конкурентоспроможності Nissan, – сказано в заяві компанії. – Завдяки альянсу можна досягти стійкого та вигідного зростання й Nissan продовжуватиме взаємовигідне співробітництво заради успіху всіх компаній-членів».

Всі ці події відбулися на фоні того, колишній голова альянсу Карлос Гон втік із під домашнього арешту в Японії, де його звинуватили у фінансових порушеннях, які він спростовує.

На разі Гон знаходиться зараз у Лівані та минулого тижня дав першу прес-конференцію з часів свого арешту. Колишній керівник звинуватив керівництво Nissan у своїх проблемах та видав ще кілька інсайдів про Renault. Звісно, компанії все спростували.

Проте, на фоні всіх цих подій акції Renault подешевшали до шестирічного мінімуму, а акції Nissan опустилися до рівня, на якому знаходилися вісім із половиною років тому. Після цього й заговорили про «секретний план» розриву в альянсі.

Однак, на даний момент 43% Nissan належить компанії Renault, і не зрозуміло, як японський виробник міг би вийти з цього альянсу, адже сам при цьому володіє лише 15% акцій французької компанії.

При цьому, за деякими чутками Renault вже хотіли зменшити відсотки акцій «Ніссана» та запросити ще одну компанію в альянс. Тоді й почалися перемовини з Fiat Chrysler Automobiles, на які начебто й не запросили Nissan. Проте, врешті-решт, FCA отримала відмову й пішла на злиття з Peugeot-Citroen.

Джерело: Autonews Europe


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest