Як колишній президент Renault-Nissan втік з Японії?

Автор: Редакція | 02 Січ, 2020

Колишній очільник альянсу Renault-Nissan Карлос Гон, який чекав першого з двох судових процесів у Токіо, попри цілодобову охорону, відеоспостереження та «домашній арешт» зміг втекти до Лівану. Як йому це вдалося?

У вівторок стало відомо, що Гон залишив Японію та опублікував електронного листа, де розповів про «несправедливість та політичний переслідування» японської судової системи, де 65-річний очільник всесвітньої компанії боровся зі звинуваченням у фінансових порушеннях та використанні корпоративних ресурсів задля особистої вигоди. Звісно, Гон все заперечував.

Читайте також:

Незабаром після того, як інформація про втечу стала відома, в Інтернеті з’явилися чимало припущень та теорій того, як Гон, який є всесвітньовідомою особою, зміг «вислизнути» від японської влади. Ця історія, мабуть, буде висвітлена за пару років у черговому голлівудському трилері, але поки є більше запитань, ніж відповідей.

Футляр контрабаса?

В одній із таких історій, від ліванської телевізійної компанії MTV, стверджується, що Гон сховався у великій коробці для музичних інструментів після того, як різдвяний гурт відвідав його резиденцію в Токіо. Потім його вивезли з країни до Туреччини, а потім приватним літаком перевезли до Лівану.

Французьке щоденне видання Le Monde, посилаючись на анонімні джерела, заявило, що дружина Гона, Карол, організувала втечу за допомогою своїх братів та їхніх контактів у Туреччині.

Для вильоту з Токіо, Гон обрав приватний літак із невеликого аеропорту Японії до Туреччини, а звідти перелетів до Лівану за ліванським паспортом, приземлившись у Бейруті з дружиною.

При цьому видання повідомляє, що рішення про втечу, можливо, було прийнято через нову інформацію, яку японські органи влади могли отримати від швейцарського банку та від офшорних центрів, включаючи Дубай.

Та інші теорії..

Ліванська газета Annahar, навпаки, повідомила, що Гон в’їхав у країну з французьким паспортом. До речі, колишній керівник Renault має ліванське, французьке та бразильське громадянство – хоча всі паспорти у нього були забрані.

Були також припущення, що Гон зустрівся з президентом Лівану Мішелем Ауном, але цю інформацію заперечили в адміністрації.

Французька газета Les Echos заявила, що Гон, можливо, залишив Японію із підробленим паспортом та обрав приватний літак на меншому аеропорту, адже там було менше шансів його впізнати.

Зі свого боку, міністерство закордонних справ Франції заявило, що не знає, як Гон здійснив свою втечу. Міністерство закордонних справ Лівану заявило, що Гон в’їхав у Ліван легально, і відомству невідомо, як він втік з Японії та прибув до Бейрута.

У соціальних мережах «шукачі» вже розмістили інформацію про приватні польоти реактивних літаків, які здійснили рейси з Японії до Стамбула того ж дня, коли Гон, можливо, залишив країну.

Крім того, вчинок Гона вже став трендовим у Twitter та отримав хештеги зі слів Ghosn with Wind and Ghosn, Ghosn Gone.

Очікується, що після свят Гон проведе прес-конференцію з Лівану в своєму будинку. Тим часом японським правоохоронцям та митникам теж варто надати пояснення.

 

Джерело: Autonews Europe


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest