Renault «шукає» покупця на АвтоВАЗ

Автор: Редакція | 30 Бер, 2022
Лада на ЗАЗ

Renault досліджує варіанти передачі контрольного пакету акцій «АвтоВАЗа», який опинився під загрозою повної зупинки.

Французький виробник Renault розглядає можливість передачі  автомобільного підприємства АвтоВАЗ місцевому інвестору, що стане ще одним кроком у підтвердженні намірів залишити російський ринок.

Передача, яка може стати найкращим варіантом, допомогла б звільнити автовиробника від юридичної відповідальності перед АвтоВАЗом та його 45-тисячним персоналом, зазначили джерела видання Automotive News.

Цей крок є одним із варіантів, які розглядаються після того, як минулого тижня у Renault заявили про зупинку промислову діяльність в країні, не надавши жодних подробиць про реальні кроки.

За припущеннями, жодних рішень поки не прийнято і можуть виникнути інші варіанти. Також невідома й доля московського заводу, який повністю належить Renault.

Одне відомо точно: французький автовиробник не зможе здійснити передачу своєї 68-відсоткової частки АвтоВАЗа іншому акціонеру ДК «Ростех», оскільки російський партнер перебуває під санкціями.

Скільки коштує?

Лада на ЗАЗ

Раніше вже звучали оцінки, що російський бізнес Renault коштує біля 2,2 мільярдів євро. Також у російській владі вже лунали заклики про націоналізацію власності підприємств, які вирішили зупинити бізнес.

Минулого року бренд Lada займав близько 22 відсотків місцевого ринку, а Renault отримала близько 10 відсотків свого доходу з російського ринку.

Проте й видатки на утримання АвтоВАЗу теж великі: у 2021 році було сплачено 393 млн євро на заробітну плату. При цьому, компанія має борги у кількості 597 млн. євро.

Новому власнику доведеться також врахувати, що російські автомобільні заводи значно обмежені у випуску транспортних засобів через брак імпортних деталей.

Минулого тижня Renault вже змінила свої фінансові прогнози на 2022 рік у бік зниження вартості російського бізнесу і заявила, що це призведе до зменшення вартості російського бізнесу в звіті про прибутки за перше півріччя.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest