Renault зупиняє московський завод

Автор: Редакція | 24 Бер, 2022
Renault Megane E-Tech Electric

Автовиробник Renault заявив про зупинення виробництва на московському заводі.

Renault припиняє роботу на своєму московському заводі й оцінює варіанти щодо своєї частки в «АвтоВАЗі».

Цей крок відбувся на тлі зростаючого тиску щодо тривалої присутності французької компанії на російському ринку на фоні війни в Україні. Також це сталося після того, як міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав до глобального бойкоту Renault.

На початку російського вторгнення в Україну стало відомо, що московський завод Renault був зупинений через брак комлектуючих. Проте вже цього тижня виробництво запрацювало знову, хоча багато іноземних автовиробників заявили про вихід із ринку країни-агресора.

Тепер про свою позицію заявили й в Renault Group.

«Renault Group нагадує, що вже вживає необхідні заходи для дотримання міжнародних санкцій», – йдеться в заяві компанії в середу, При цьому у заяві не згадується про війну в Україні.

У цій же заяві французький автовиробник оголосив, про перегляд операційної маржи та скоригував свій прогноз грошових потоків в автомобільній промисловості на «позитивний» з попередньої оцінки на 1 мільярд євро або вище.

Також у прес-релізі зазначається, що Renault Group розмірковує над своєю часткою в АвтоВАЗі (йдеться про 68%) та оцінює доступні варіанти. На даний час відомо, що на цьому підприємстві працює біля 45 000 співробітників й більшість піде у відпуску вже у квітні.

Які варіанти?

Renault Duster - виробництво Росія

За даними Citibank, Renault отримує 8% основного прибутку з росії, в основному за рахунок 68% акцій АвтоВАЗу, де випускають моделі марки Lada.

За словами двох джерел видання Reuters, рада директорів Renault розглядала різні сценарії, але поки вирішила зберегти присутність на росії.

Уряд Франції неодноразово заявляв, що французькі компанії мають самостійно вирішувати майбутнє своєї діяльності на росії, але в рамках міжнародних санкцій.

Після відновлення виробництва на АвтоВАЗі на початку цього місяця, компанія оголосила про подальше часткове припинення роботи на своїх підприємствах у Тольятті та Іжевську цього тижня, посилаючись на дефіцит електронних компонентів.

Минулого року обороти АвтоВАЗУ становили майже 20% загального обсягу групи, але голова Renault Жан-Домінік Сенар заявив 10 березня, що війна навряд чи дозволить відновити позиції французького автовиробника.

У середу Renault зазначила, що за результатами півріччя оцінить вартість активів, на які вплинуло рішення щодо московського заводу. Минулого року ці активи становили 2,2 мільярда євро.

До речі, Mercedes-Benz вже оцінив свої втрати, якщо російська націоналізація вилучить активи компанії.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest