Міжнародний автопром залишає Росію

Автор: Редакція | 03 Бер, 2022
Audi e-tron GT 2022 року - виробництво

Міжнародні автовиробники та бренди продовжують залишати Росію та зупиняти виробництва через війну в Україні.

Багато світових автомобільних брендів вже заявили про зупинку виробництва на Росії, а також зупинили постачання нових автомобілів до країни-агресора. Крім того, багато європейських виробництв зазнали сильного впливу в результаті російського вторгнення в Україну.

Британське видання Autocar підсумувало заяви та дії міжнародних автовиробників стосовно заводів на Росії, а також визначило вплив на європейські конвеєри через брак деталей від українських постачальників.

Aston Martin

Aston Martin Valhalla

Aston Martin оголосив, що призупинить продаж автомобілів на Росії після вторгнення в Україну. Обидві країни є невеликими ринками для британської фірми, на них припадає менше 1% від її загального обсягу продажів у 2021 році.

У заяві Aston Martin йдеться: «Як глобальний бренд, який експортує продукцію як в Україну, так й на Росію, Aston Martin уважно стежить за поточною ситуацією в Україні. Наша основна турбота — безпека та добробут наших партнерів і клієнтів у Києві та їхніх сімей, і ми підтримуємо тісний контакт із нашим місцевим дилером у цей важкий час.

Через вплив недавніх санкцій Aston Martin призупиняє продажі та відвантаження автомобілів до Росії».

BMW

BMW X7 на 30-річчя Незалежності України

BMW припинив виробництво автомобілів BMW та Mini на кількох заводах по Європі, оскільки запчастини не можуть бути доставлені з України.

«Конфлікт в Україні має далекосяжний вплив на виробництво в галузі постачальників. Внаслідок цього зупинки виробництва призведуть до послідовних змін виробництва та перерв на кількох заводах BMW», – сказав представник для видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Німецьке видання також повідомило, що розглядаються альтернативні постачальники. Один з його постачальників, німецький виробник кабелів Leoni, має два заводи в Україні та налічує близько 7000 працівників.

Згідно Automotive News Europe, виробництво буде зупинено в Мюнхені та Дінгольфінгу в Німеччині, а також в Оксфорді у Великій Британії. Виробництво двигунів також зупиниться в Штайрі, Австрія.

BMW також припинить експорт до Росії та припинить виробництво на своєму калінінградському заводі, який випустив 12 000 автомобілів у 2021 році.

«Через поточну геополітичну ситуацію ми припиняємо наше місцеве виробництво на Росії та експорт на російський ринок», – йдеться у заяві BMW.

Ford

Логотип Ford

Ford призупинив діяльність спільного підприємства (СП) в Росії.

«Хоча ми не маємо значних операцій в Україні, у нас є значний контингент громадян України, які працюють у Ford по всьому світу», – йдеться у заяві фірми.

«Як частина світової спільноти, Ford глибоко стурбований вторгненням в Україну та пов’язаними з цим загрозами миру та стабільності.

«Ситуація змусила нас переоцінити наші операції в Росії. За останні роки Ford значно згорнув свою російську діяльність, яка тепер зосереджена виключно на виробництві комерційних фургонів і продажах у Росії через невелику частку в спільному підприємстві Sollers Ford. Враховуючи ситуацію, ми сьогодні повідомили наших партнерів по СП, що призупиняємо нашу діяльність на Росії й це набуває чинності негайно, до подальшого повідомлення».

Компанія, яка продала 21 000 автомобілів на Росії минулого року, має міноритарну частку в компанії Sollers і випустила близько 20 000 вантажівок на Росії минулого року.

General Motors

General Motors призупинила деякі бізнеси на Росії, про що повідомляє Reuters. Американська компанія припинить будь-який експорт до країни, заявивши: «Наші думки зараз із народом України. Втрата людей – це трагедія, і наша основна турбота – безпека людей у регіоні». Щорічно компанія продає на Росії близько 3000 автомобілів.

Honda

Honda зупинка виробництво затримка деталей

Honda припиняє експорт автомобілів і мотоциклів до Росії з середи, 2 березня. Японська фірма не має жодного заводу в країні, але речник сказав Reuters, що причиною були проблеми з логістикою, а також здійснення платежів.

Ще в 2020 році Honda оголосила, що припинить продаж нових автомобілів на Росії до 2022 року. У 2019 році вона продала там лише 1836 автомобілів, а в 2020 році – 1406 автомобілів.

Hyundai

Kia виробництво Rio в Росії

Hyundai на п’ять днів зупинив виробництво на своєму заводі в Санкт-Петербурзі на Росії, посилаючись на дефіцит напівпровідників.

«Завод буде тимчасово зупинений через перебої в постачанні напівпровідників», – сказав представник бреду.

Далі корейська фірма заявила, що це рішення «не має жодного відношення до Росії та України».

Місцеві медіа припускають, що автовиробник припинив поставки до дилерських центрів у країні, про що повідомляє Korean Herald.

Jaguar Land Rover

Jaguar XF (2021)

Jaguar Land Rover (JLR) припинив поставки автомобілів, які прямують до Росії.

Британська фірма заявила, що її пріоритетом є «благополуччя всієї нашої робочої сили та їхніх сімей, а також тих, хто входить до нашої розширеної мережі».

«Поточний глобальний контекст також ставить перед нами проблеми з торгівлею, тому ми призупиняємо доставку транспортних засобів на російський ринок і постійно відстежуємо ситуацію від імені нашої глобальної клієнтської бази», – йдеться у заяві.

Mercedes-Benz

Mercedes A-Class

Mercedes-Benz оголосив, що пожертвує 1 мільйон євро на підтримку тих, хто постраждав від війни в Україні.

«Як негайний надзвичайний захід, ми жертвуємо один мільйон євро для Deutsches Rotes Kreuz eV (Червоний Хрест) на їх допомогу Україні», – сказав генеральний директор Ола Келленіус.

Daimler Truck, підрозділ Mercedes для комерційних автомобілів, призупинив свою діяльність в Росії, де компанія володіла 10% акцій виробника великовантажних автомобілів «Камаз». Німецька фірма заявила, що запчастини, які вона постачала Камазу, використовувалися виключно для комерційних автомобілів, а не для військових вантажівок.

Пізніше у Mercedes-Benz оголосили про зупинку постачання й виробництва легкових автомобілів.

Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV 2022 року

Mitsubishi заявила, що може призупинити виробництво та продаж автомобілів до Росії через потенційні перебої в постачанні, повідомляє Reuters. Японська компанія має 141 дилерський центр в країні.

Renault

Renault Megane E-Tech Electric

Акції Renault в понеділок подешевшали на 6,4% через санкції Заходу проти Росії. Французькій компанії повністю належить російський виробник АвтоВАЗ, який на початку цього тижня призупинив складальні лінії на своєму заводі в Тольятті через нестачу деталей.

Раніше Renault закрив свій завод у Москві через проблеми з постачанням. Завод виробляє моделі, включаючи кросовери Arkana і Captur для місцевого ринку.

Torsus

Torsus Terrastorm

Виробник екстремальних вантажівок Torsus виступив проти вторгнення в Україну, де у нього є приміщення та офіси.

«Ми отримуємо численні дзвінки та повідомлення з усього світу з питаннями, як справи у нашій команді Torsus Kyiv у ці жахливі дні та чи потрібна якась підтримка», – йдеться у дописі в соцмережі.

«Ми постійно на зв’язку з нашою київською командою. Наші працівники та їхні родини в безпеці. Ми наполегливо рекомендуємо їм дотримуватися всіх застережень, рекомендованих українським урядом. Будь ласка, не залишайте бомбосховищ, поки це не стане безпечним».

«Torsus разом з Україною та українським народом у їх боротьбі за свою країну та мир у всій Європі», – йдеться у повідомленні.

«Ми закликаємо вас підтримати Україну, попросивши ваші уряди повністю вимкнути SWIFT [система переказів між банками] і вжити всіх доступних заходів, щоб відрізати російську економіку від доступу до фінансів і технологій».

Stellantis

Виробництво завод Stellantis

Генеральний директор Stellantis Карлос Таварес сказав, що будь-яке рішення про те, як фірма змінить свою діяльність в Росії, «дуже залежить від того, що вирішать політики».

«Очікується, що ми будемо відповідальною корпорацією, – сказав Таварес. – Ми дотримуємося правил, законів і положень у мирний час і дотримуємося санкцій у воєнний час».

Минулого тижня Stellantis створила спеціальну групу для моніторингу 71 українського співробітника. Тепер компанія збирається «перетворити відповідні санкцій, які з’являються по годинах, у бізнес-рішення».

Про санкції, які Захід ввів проти Росії, сказав Таварес; «Поки що ці санкції дуже цілеспрямовані, але, звісно, настане момент, коли заводи не зможуть працювати.

«У нас є один у партнерстві з Mitsubishi в Калузі, і поки у них є запчастини, вони можуть працювати; якщо деталей немає, вони не можуть працювати».

Російський завод виробляє легкі комерційні автомобілі від Citroën, Opel і Peugeot, і Stellantis збирався почати експортувати їх до Західної Європи.

Таварес додав: «Важливо, щоб ми залишалися зосередженими на наших людях. Ми представляємо в нашій компанії 170 різних громадянств. Ми найбільш різноманітна автомобільна компанія у світі».

Toyota

Toyota Corolla 2022 року

Toyota вже втратила 13 000 автомобілів через кібератаку, спрямовану на одного з її постачальників пластикових та електричних компонентів.

Хоча Toyota прямо не звинувачує Росію в атаці, вона сталася невдовзі після того, як Японія оголосила, що приєднається до західних союзників у введенні санкцій проти країни-агресора, в тому числі шляхом блокування російським банкам доступу до системи SWIFT.

«Важко сказати, чи має це якесь відношення до Росії, перш ніж провести ретельну перевірку», – сказав прем’єр-міністр Японії Фуміо Кашіда.

Volkswagen Group

Volkswagen Amarok 580X Walkinshaw

Цього тижня Volkswagen зупинив виробництво на двох своїх заводах із виробництва електромобілів, а всі бренди VW, Audi та Cupra також постраждали від зупинок. Виробництво на заводах компанії в Цвікау і Дрездені буде призупинено до п’ятниці.

Зупинка стосується моделей, побудованих на платформі MEB, наприклад модельний ряд ID та Cupra Born.

Volkswagen Group пожертвує 1 мільйон євро до благодійного фонду Unoflucht для біженців в результаті російського вторгнення в Україну.

«Ми у VW Group дуже стурбовані поточною ситуацією в Україні, – йдеться в повідомленні в соціальних мережах. – Рада керівництва Групи вирішила, що Група та її бренди пожертвують мільйон євро своєму давньому партнеру Unoflucht».

У ньому також сказано: «Volkswagen із великим занепокоєнням і тривогою ставиться до нападу Росії на Україну», додавши, що сподівається на швидке припинення бойових дій.

«Ми переконані, що стійке вирішення конфлікту може відбутися лише на основі міжнародного права. Наші думки з усіма людьми. Безпека та цілісність кожного, включаючи наших співробітників, є головним пріоритетом».

Porsche

Porsche 911 Targa 4 GTS, 911 Carrera 4 GTS Cabriolet und 911 Carrera 4 GTS

Porsche припинить виробництво на своєму заводі в Лейпцигу до кінця наступного тижня після вторгнення Росії в Україну. Тим часом виробництво на заводі фірми в Цуффенхаузені продовжиться.

Skoda

Skoda виробництво

Skoda оприлюднила заяву щодо вторгнення Росії в Україну. Чеська фірма, яка налічує близько 600 співробітників в країні-агресорі та виробляє автомобілі в Соломонові, пожертвує близько 400 000 євро для благодійної організації People in Need.

Бренд також заявив, що підтримуватиме всіх українських працівників для «безпечного перебування в Чеській Республіці», допомагаючи з оформленням віз, проживанням, мовними курсами, працевлаштуванням та освітою.

«Людина» — це одна з цінностей бренду нашої компанії, — сказала Skoda. – Зараз важливіше, ніж будь-коли, втілити цю цінність у життя. Приєднуйтесь до нас, щоб зробити внесок і підтримати тих, хто потребує нашої допомоги».

Skoda також змушена скоротити виробництво через нестачу поставок, викликану вторгненням, що спонукало її обмежити випуск електричного позашляховика Enyaq.

«У зв’язку з нинішньою ситуацією в Україні Skoda Auto стикається з критичною нестачею запчастин від кількох місцевих постачальників, які впливають на деякі з наших моделей», – повідомили в компанії. «Це причина, чому ми обмежимо виробництво Enyaq iV з цього тижня».

Ланцюжок поставок Skoda складається з кількох постачальників із західної України. Він також має два заводи на Росії, які все ще працюють, але там очікуються зупинки.

«Стратегія збуту на Росії та Україні зараз є предметом інтенсивних дискусій. З огляду на останні події, можна очікувати зниження продажів як в Україні, так і в Росії», – повідомили у фірмі.

Росія була другим за величиною ринком Skoda у 2021 році, на нього було продано близько 90 000 автомобілів.

Компанія Volkswagen призупинила поставки автомобілів місцевим дилерським центрам на Росії через проблеми з ланцюгом поставок, які загострилися вторгненням Росії в Україну.

Цього тижня виробництво буде припинено на «кілька днів» на двох заводах Volkswagen у Німеччині, оскільки необхідні запчастини не були виготовлені в Україні.

Volvo

Volvo став першим автомобільним брендом, який вжив заходів у розпал російського вторгнення в Україну, призупинивши поставки автомобілів до країни-агресора.

Volvo заявила, що прийняла рішення через «потенційні ризики, пов’язані з торгівлею матеріалами з Росією, включаючи санкції, запроваджені ЄС та США».

У 2021 році шведська фірма продала на Росії близько 9000 автомобілів, які надходять в країну із заводів у Швеції, Китаї та США.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest