Renault планує відділити електричний підрозділ та списати АвтоВАЗ

Автор: Редакція | 07 Кві, 2022
Renault автомобіль водневий двигун 2022

Французька автомобільна група Renault розробляє плани щодо розділення свого бізнесу та списання активів АвтоВАЗу.

Генеральний директор Renault Лука де Мео планує створення окремих підрозділів для електромобілів та автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), незважаючи на потенційну невизначеність щодо активів на російському ринку.

За інформацію Reuters, виробник вже робить внутрішню переоцінку нещодавньою стратегії та завершить її за три місяці. Припускається, що за підсумками будуть створені дві окремі юридичні особи, яким вже надані кодові назви «Ampere» та «Horse».

При цьому, Renault прагне повторити інвестиційний успіх Tesla та також виставити на біржу акції свого нового електричного підрозділу, аби підняти його вартість на ринку.

Потенційні витрати

Renault Arkana нв ЗАЗ

В той же час, війна в Україні призвела до того, що західні держави ввели широкі санкції проти росії, в результаті чого Renault, мажоритарний власник найбільшого російського автовиробника «Автоваз», зіткнувся з тим, що де Мео назвав «дуже складною ситуацією».

Наприкінці березня Renault заявила, що скоротить свій прогноз операційного прибутку та грошового потоку, і розглядає можливість списання на 2,3 мільярда євро, щоб відобразити потенційні витрати на призупинення діяльності в Росії. Тобто фактично розглядається питання списання частки в АвтоВАЗі (68 %) та московського заводу Renault.

Таким чином, найближчими місяцями виробник планує провести внутрішню оцінку, провести переговори з профспілками та з інвесторами.

Одне з джерел стверджує, що Renault може залишити «електричний підрозділ» у Франції, а бізнес із ДВЗ та гібридами може бути заснований за кордоном і відкритий для партнерства.

На разі, акції Renault з початку війни втратили близько 30% своєї вартості.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest