Rivian заявив про проблеми з поставками через війну в Україні

Автор: Редакція | 03 Кві, 2022
Rivian R1T виробництво

Компанія Rivian зазначила, що російське вторгнення в Україну, а також пандемія та інфляція спричинили збої у виробництві.

Виробник електромобілів Rivian Automotive заявив, що війна росії в Україні посилює тиск і витрати на ланцюг поставок, ставши одним із перших американських автовиробників, які назвали війну в Східній Європі ризиком та негативним впливом.

Варто відзначити, що компанія Rivian є доволі новим стартапом, який намагається налагодити виробництво своїх двох моделей: пікапа R1T та позашляховика R1S. Минулого року було випущено лише біля 2 000 примірників, при тому що замовлень з попередньою оплатою вже зібрано у кількості 71 000.

В той же час, стартап отримав дуже важливу підтримку від Amazon на виробництво електромобілів для доставки, яким й надано пріоритет. При цьому, збирання R1T та R1S дещо було відкладено, а ціни на моделі вже піднялись. Цікаво, що на початку Rivian позиціонував себе дешевшим за Tesla.

Причини затримки

Rivian R1T виробництво

В останньому прес-релізі Rivian назвав кілька причин «зривів та затримок» виробництва: війна між росією та Україною, а також триваюча пандемія та інфляція.

Каліфорнійська компанія також назвала військовий конфлікт фактором вищої вартості компонентів, включаючи метали акумуляторів, які, за її словами, «значно зросли».

На початку цього місяця компанія Rivian знову заявила про підняття цін, які спочатку вона пояснювала ланцюжком поставок і ціновим тиском.

На разі, виробник опублікував прогноз виробництва у 25 000 автомобілів, що значно менше того, на що здатний завод компанії Normal у штаті Іллінойс.

«В останні місяці відбулося дуже значне зростання вартості ключових металів, включаючи літій, нікель, алюміній і кобальт, причому нестабільність цін, як очікується, збережеться в доступному для огляду майбутньому», – сказано у заяві Rivian, не вказуючи чітко на вплив пандемії чи війни.

Загалом у своїй заяві Rivian зробив 13 посилань на Україну. Раніше компанія не робила жодних явних посилань на війну як на фактор ризику чи перепон, але визнавала зростання цін на товари та постійні проблеми із закупівлею запчастин.

Раніше повідомлялось, що протягом наступних трьох років компанія має намір побудувати другий виробничий завод у штаті Джорджія, виробництво на якому почнеться у 2024 році. Ціль для цього заводу мала становити до 400 000 машин на рік, що більше за прогнозні 200 000 примірників у Іллінойсі (хоча цей завод й досі не вийшов на 150 000 машин на рік).

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Automotive News


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest