Stellantis збиратиме великі фургони для Toyota

Автор: Редакція | 31 Тра, 2022
Peugeot e-Boxer

Stellantis вироблятиме великий комерційний фургон із дизельними та електричними моторами для Toyota на своїх заводах в Італії та Польщі, починаючи з 2024 року.

Починаючи з середини 2024 року Stellantis збиратиме великий комерційний фургон для Toyota на своїх заводах у Польщі та Італії, включаючи повністю електричну версію.

Співпраця дозволить Toyota вперше в Європі продавати великий фургон.

В даний час Stellantis виготовляє компактні та середньорозмірні фургони для Toyota, як у комерційних, так і в пасажирських версіях. Ім’я нового фургона не було оголошено, але компактний фургон Toyota називається Proace City, а фургон середнього розміру – Proace.

Proace будується на заводі Stellantis в Ордені, Франція, з 2012 року, а Proace City у Віго, Іспанія, з 2019 року.

Нова модель буде виготовлена на заводі Stellantis Sevel в Атесі, Італія, і Глівіце, Польща.

Таким чином, п’ять брендів випускатимуть фургони на одній платформі: Citroen, Fiat, Opel, Peugeot, Toyota і Vauxhall.

Citroen e-Jumper

Великий фургон під брендом Toyota приєднається до Citroen Jumper, Fiat Ducato, Opel/Vauxhall Movano та Peugeot Boxer. Stellantis продає фургони в дизельних і повністю електричних версіях.

Варто додати, що частка Stellantis на європейському ринку фургонів стала проблемою напередодні злиття між Fiat Chrysler і PSA Group, які створили нову групу в січні 2021 року. У грудні 2020 року антимонопольний орган ЄС постановив, що PSA має продовжити угоду про фургони з Toyota за рахунок збільшення потужностей для потреб Toyota та зниження цін на транспортні засоби, запчастини та аксесуари.

Peugeot e-Boxer

ЄС мав побоювання, що FCA та PSA домінуватимуть на європейському ринку фургонів із загальною часткою 34 відсотки, значно обігнавши Renault і Ford, кожен з часткою по 16 відсотків, Volkswagen з 12 відсотками та Daimler з 10 відсотками. Комісія вважала, що домінування може означати підвищення цін для клієнтів.

«Ця угода зміцнює наше лідерство в EU30 у сфері легких комерційних транспортних засобів та транспортних засобів з низьким рівнем викидів і наближає нас на крок до реалізації нашої мети Dare Forward 2030 – стати безперечним світовим лідером легких комерційних транспортних засобів з точки зору технологій, виробництва, частки ринку та прибутковості», – заявив у понеділок генеральний директор Stellantis Карлос Таварес.

Peugeot e-Boxer

Stellantis також створив окремий бізнес-підрозділ легких комерційних транспортних засобів, який, за словами Тавереса, матиме більше свободи для розробки нових технологій, таких як силові агрегати на водневих паливних елементах.

Ринок легких комерційних автомобілів залишається відносно сильним в Європі, в основному завдяки попиту на онлайн-продаж і доставку. За даними промислової групи ACEA, продажі фургонів вагою 3,5 тонни і менше зросли на 10,5% у 2021 році в країнах ЄС, Великої Британії та ЄАВТ до 1 981 412 одиниць. У той же час продажі легкових автомобілів впали на 1,5 відсотка в 2021 році.

Президент Toyota Europe Метью Харрісон сказав, що великий фургон «представляє важливе доповнення та завершує нашу лінійку легких комерційних автомобілів для європейських клієнтів Toyota. Новий LCV стане ключовим внеском у цілі зростання Toyota для її загальної лінійки LCV».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Automotive News Europe


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest