Новий електричний спорткар Tesla Roadster має дебютувати цього року, а поставки почнуться в 2025 році.
Tesla представила Roadster другого покоління ще 16 листопада 2017 року. Й дотепер електричний спортивний автомобіль все ще не з’явився. Проте незабаром це має змінитись.
Генеральний директор Tesla Ілон Маск на своїй платформі соціальних мереж X (раніше Twitter) поділився про прогрес проекту потужного електрокара.

Маск зробив кілька досить сміливих заяв для реклами нового Roadster, написавши, що «ніколи більше не буде подібного автомобіля, якщо його навіть можна назвати автомобілем». Потім керівник Tesla додав: «Я думаю, що у нього є шанс стати найбільш приголомшливою демонстрацією продукту всіх часів».
Більш того, Маск стверджує, що новинка зможе розігнатись до 100 км на годину менш ніж за одну секунду.
Tonight, we radically increased the design goals for the new Tesla Roadster.
There will never be another car like this, if you could even call it a car.
— Elon Musk (@elonmusk) February 28, 2024
Tesla також підкреслила, що дизайн моделі вже завершений та серійна модель з’явиться ближче до кінця року. Мета виробника полягає в тому, щоб розпочати поставки клієнтам у 2025 році, але, знаючи принципи роботи компанії, ніколи не можна бути надто впевненим.

Враховуючи, що минуло приблизно шість з половиною років з моменту презентації Roadster, настав час переглянути технічні характеристики, обіцяні Tesla. Спочатку було заявлено, що він розганяється до 100 км/год за 1,9 секунди, до 160 км/год за 4,2 секунди, а час подолання чверті милі становить 8,8 секунди. Повнопривідна машина з чотирма місцями мала б позначку максимальної швидкості в 400 км/год та долати 1000 км на одному заряді.
I think it has a shot at being the most mind-blowing product demo of all time
— Elon Musk (@elonmusk) February 28, 2024
Передбачається, що наступний Tesla Roadster матиме знімний скляний дах, який прибирається в багажник, коли він не використовується. У старому твіті, опублікованому Маском у червні 2018 року, говорилося про варіант SpaceX із «10 маленькими ракетними двигунами, розташованими плавно навколо автомобіля. Ці ракетні двигуни значно покращують прискорення, максимальну швидкість, гальмування та повороти. Можливо, вони навіть дозволять Tesla літати». Не варто забувати, що один Roadster відправився в космос.

У травні 2021 року Маск заявив, що автомобіль розганяється до 100 км/год за неймовірні 1,1 секунди.
Тепер гендиректор Tesla прогнозує, що спорткар зробить спринт менш ніж за 1 секунду. Проте до таких заяв варто ставитись скептично. Одномісний McMurtry Spéirling може зробити це за 1,4 секунди, і він навіть не дозволений на дорогах, тоді як у Roadster має бути легальним для вулиць. Spéirling також має дуже малу вагу (1000 кілограмів), й Roadster явно буде важчим.
0-60mph < 1 sec
And that is the least interesting part
— Elon Musk (@elonmusk) February 28, 2024
Напередодні заявленого дебюту наприкінці 2024 року Tesla продовжує приймати бронювання за 50 000 доларів США за штуку. За умови, що вона не змінилася, ціна на Roadster коливається від 200 000 до 250 000 доларів. Це недешево, але це дещо вигідно порівняно з Rimac Nevera, який коштує понад 2 мільйони доларів і не має задніх сидінь, а також не перетворюється на кабріолет.
Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.
Джерело: Motor1