Спортивні автомобілі Toyota GR86 та Subaru BRZ залишать Європу через нові правила безпеки.
Як правило, автовиробники змушені припинити виробництво своїх спортивних автомобілів у Європі через суворіші правила викидів. Однак виробництво Toyota GT86 та Subaru BRZ буде припинено через майбутній закон про безпеку. Він називається Загальні правила безпеки 2 (GSR2) і, на жаль, цього року стане кінцем для спільного продукту Toyobaru.
Видання Motor1 отримало підтвердження, що задньопривідні купе вже незабаром будуть недоступні на Старому Континенті. У Toyota повідомили, що початковий план продажу GR86 лише протягом двох років у Європі залишається в силі. Далі компанія не має наміру модифікувати доступний спортивний автомобіль відповідно до вимог GSR2.

У Subaru заявили, що після 2024 року в Європі більше не буде Subaru BRZ.
Для того щоб автомобіль відповідав новому законодавству про безпеку, його потрібно було б повністю переробити. Це просто нереально з точки зору бізнесу, оскільки GR86 є нішевим продуктом. Той факт, що Toyota об’єдналася з Subaru для розподілу витрат, багато в чому говорить про те, наскільки важко побудувати спортивний автомобіль та ще й отримати прибуток. Те саме стосується Supra, яка, по суті, є переробленим купе BMW Z4.
Стандарт GSR2 не дозволить Toyota і Subaru не тільки приймати нові замовлення клієнтів на GR86 і BRZ, але й автовиробникам не дозволять продавати будь-які наявні запаси. Це означає, що вікно можливостей закривається, оскільки компанії дедалі неохоче залишатимуть автомобілі у своій лінійці.
Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.