Наступне покоління Toyota Prius може отримати водневий двигун

Автор: Редакція | 24 Вер, 2021
Toyota Prius

Популярний донині та досі інноваційний Toyota Prius може знову здивувати технологіями й запропонувати водневий двигун. Але не той, що у водневого седана Mirai.

Четверте покоління Toyota Prius перебуває на ринку вже майже шість років, а отже саме час готуватись до зміни генерацій.

За цей час хетчбек встиг оновитися й отримати безліч спецверсій, але аби й далі підтримувати цікавість покупців, виробнику потрібен повноцінний крок вперед.

За даними Best Car, наступне покоління дебютує на батьківщині бренду в грудні 2022 року, проте новинку чекають цікаві комплектації.
Як і зараз, хетчбек отримає два варіанти гібридних силових установок – класичний «м’який» та з можливістю зарядки від мережі (плагін-гібридний). Остання модифікація в залежності від ринку іменується Prius Prime або Prius PHV.

Найцікавіше, однак, почнеться в середині життєвого циклу. Стверджується, що до 2025 року гібридну систему із двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ) переведуть на водневе паливо.

Водень замість бензину?

Toyota Prius Prime 2017 року
Toyota Prius Prime 2017 року

Ідея спалювання водню в ДВЗ не нова, але, схоже, зараз до неї повернулися, в тому числі – в «Тойоті», яка останніми роками використовувала цей газ більш екологічним способом – в паливних елементах електромобілів (наприклад, Mirai).

Ще в цьому квітні Toyota показала прототип JDM-хетчбека Corolla Sport з «турботрійкою» від хот-хетча GR Yaris, переведену на чистий H2.

Інженери змінили систему уприскування й паливопровід та встановили замість паливного бака ємності з газом, отриманим на місцевому заводі Fukushima Hydrogen Energy Research Field.

На відміну від воднемобілів, єдиним «вихлипом» яких є звичайна вода, така силова установка не є повністю «зеленою», оскільки в процесі горіння все одно утворюється деяка кількість оксидів азоту. Проте, домогтися зниження рівня шкідливих викидів можна й подібним методом.

Проте ця новина виглядає логічною, адже у Toyota доволі планомірно відстоюють свою позицію, що електромобілі не зможуть повністю замінити машини із ДВЗ.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Toyota Prius 2020 Edition:
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest