Toyota RAV4 проти Tesla Model Y: порівняння витрат володіння

Автор: Роман Галімон | 10 Лют, 2020

Гібридний кросовер Toyota RAV4 та електричний кросовер Tesla Model Y можуть стати конкурентами вже незабаром. То яку ж модель обрати?

Видання CleanerWatt вирішило порівняти ці моделі доволі нестандартно: проаналізувати витрати володінням цими автомобілями.

Toyota RAV4 вже має своїх прихильників та загалом пройшов п’ять генерацій, й остання була представлена у 2019 році (й до речі протестована нашою редакцією). В США базова версія коштує 25 950 доларів США, а повнопривідна комплектація – 27 245 доларів.

Повнопривідну Tesla Model Y, яка поки ще не поставлена жодному клієнту, обіцяють зі стартовою ціною 52 990 доларів, що приблизно вдвічі більше за RAV4. Хоча варто додати, що Tesla, швидше за все, запропонує й базову (не повнопривідну) Model Y за нижчою стартовою ціною.

Вже така різниця у ціні мабуть говорить про те, що володіння RAV4  буде дешевшим за Model Y. Це ж підтвердили й дані CleanerWatt.

Було пораховано, що за п’ять років володіння (або 60 тисяч пройдених миль) вартість володіння Toyota RAV4 складатиме 33 368 доларів (або 0,56 долара на милю). А аналогічна вартість  володіння Tesla Model Y буде 39 619 доларів (0,66 долара за милю).

В розрахунок були включені податки, витрати на пальне (зарядку електрикою), страхування, вартість кредитування (лізінг авто) та регламенті ремонтні роботи.

Цікаво, що було проаналізоване навіть 10-річне володіння (або 120 тисяч миль), проте й тут Toyota хоч й трохи, але виграє у Tesla: 56 382 доларів (0,47 дол/милю) проти 66197 доларів (0,55 дол/милю). Тобто аби «відбити» вартість дорожчого електрокара ним потрібно володіти, як мінімум 5-10 років?

Порівняння ще раз доводить те, що нові електрокари поки є дорожчими за звичайні автомобілі. Проте якщо у виробництві електромобілів буде знайдений суттєвий запас зниження витрат, то все може змінитися. Й не варто забувати про вплив електромобілів на зовнішнє середовище та екологію.

 


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest