Toyota об’єдналась із Tesla заради безпілотних технологій

Автор: Редакція | 07 Кві, 2022
Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

Японський виробник Toyota приєднався до Tesla в розробці недорогих камер для безпілотних технологій.

Підрозділ Toyota Motor, Woven Planet, приєднався до Tesla у спробі розвинути технологію самокерування без дорогих датчиків, таких як лідари.

Woven Planet повідомила Reuters, що планує використовувати недорогі камери для збору даних і ефективно навчати свою систему автономного водіння, що допоможе знизити витрати та покращити технологію.

Збір різноманітних даних про водіння з використанням величезного парку автомобілів має вирішальне значення для розробки надійної системи самокерованого автомобіля, але тестувати автономні транспортні засоби з дорогими датчиками це дорого та її не можливо масштабувати.

Технології Tesla

Tesla робила ставку на камери, щоб збирати дані з більш ніж 1 мільйона транспортних засобів на дорозі, щоб розробити свою технологію автоматизованого водіння, в той час як Alphabet, Waymo та інші фірми, що займаються самокеруванням, спробували додати до невеликої кількості транспортних засобів дорогі датчики, як-от лідари.

«Нам потрібно багато даних. І недостатньо просто мати невелику кількість даних, яку можна зібрати з невеликого парку дуже дорогих автономних транспортних засобів», – сказав в інтерв’ю Майкл Беніш, віце-президент з інженерії Woven Planet.

«Навпаки, ми намагаємося продемонструвати, що ми можемо розкрити перевагу, яку мали б Toyota і великий автовиробник, а саме доступ до величезного масиву даних, але з набагато нижчою точністю», — сказав Беніш, колишній директор з інженерії компанії Lyft, яку Toyota придбала минулого року.

Перехід на дешевші камери

Лінійка Toyota та Lexus

Woven Planet використовує камери, які на 90% дешевші, ніж датчики, які вона використовувала раніше, і їх можна легко встановити в парках легкових автомобілів.

У ньому сказано, що використання більшості даних, які надходять з недорогих камер, підвищило продуктивність системи до рівня, подібного до того, коли система навчалася виключно на даних із дорогих датчиків.

Проте, за його словами, Toyota все ще використовуватиме кілька датчиків, таких як лідари та радари для роботаксі та інших автономних транспортних засобів, оскільки на даний момент це здається найкращим і найбезпечнішим підходом до розробки роботаксі.

«Але через багато-багато років цілком можливо, що технологія типу камери зможе наздогнати й обігнати деякі з більш просунутих датчиків», — сказав він.

«Питання може бути більше про те, коли і скільки часу знадобиться, щоб досягти рівня безпеки та надійності. Я не вірю, що ми ще цього не знаємо».

Генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що цьогоріч їхня технологія може досягти повної автономності з камерами після того, як кілька разів не виконала своїх попередніх цілей.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest