У Туреччині стався бум на вживані автомобілі

Автор: Роман Галімон | 15 Лют, 2020

Падіння національної валюти та інфляція в Туреччині призвели до несподіваного зростання попиту на вживані автомобілі, що відбувається на фоні падіння продажу нових машин.

За інформацією Automotive News Europe, бум на вживані автівки навіть призвів до підвищення середньої ціни на машини з бензиновими двигунами вдвічі, а на дизельні, які популярніші в Туреччині, на 120 відсотків.

При цьому на ринку країни спостерігається деякий дефіцит нових авто, бо дилери не поспішають розміщувати нові замовлення.

І це зрозуміло, адже у грудні вживані автомобілі становили 95 відсотків усіх автомобілів, що продаються в Туреччині.

Взагалі минулого року було продано 6,23 мільйона вживаних машин, що у п’ять разів більше за 2017 рік, який передував валютній кризі. А ось продажі нових машин, навпаки, фактично скоротилися майже вдвічі до приблизно 387 тисяч одиниць.

Зі зрозумілих причин, продажі нових машин падають через недоступність або високу вартість кредитування, а купівля вживаної машини, навіть, розглядається як певна інвестиція при інфляції.

До речі, нещодавно повідомлялось, що зростання іспанського ринку вживаних авто схвилювало автовиробників, в той час як виробництво автомобілів у Німеччині вже впало до мінімуму за 22 роки.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

 


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest