Відкликання Chevrolet Bolt EV коштувало GM майже 1 мільярд доларів

Автор: Редакція | 08 Сер, 2021
Chevrolet Bolt EV 2020 року

Усунення проблем із загорянням батарей на електрокарах Chevrolet Bolt коштувало концерну General Motors майже 1 мільярд доларів.

Нещодавно компанія GM оголосила фінансові результати за другий квартал й стало відомо, що поточне відкликання Chevrolet Bolt EV вплинуло на майбутній прибуток автовиробника приблизно на 800 мільйонів доларів.
Модель вже двічі відкликали через потенційну проблему загоряння акумулятора, і клієнтів досі закликають уважно стежити за станом заряду своїх автомобілів та за можливості залишати їх на вулиці.

Загальні ж збитки GM через постійні відкликання в масштабах усієї компанії оцінюються в 1,3 мільярда доларів. У цьому контексті заміна акумуляторів на електрокарі становить більше 60% поточних витрат компанії, пов’язаних з відкликанням.

Генеральна директорка GM Мері Барра пояснила необхідність витрат та зазначила, що проблема Chevrolet Bolt не впливає на нову архітектуру батареї Ultium. Також аналогічні несправності відсутні на нових машинах Chevy Bolt та електрокросовері 2022 року.
«Ми завжди будемо робити те, що правильно для наших клієнтів, – сказав Барра в інтерв’ю агентству Bloomberg Markets and Finance.  – Ми пріоритетуємо їхню безпеку, і це було правильно».

В чому проблема?

Chevrolet Bolt EV 2020 року

Первісне рішення проблеми Chevrolet виявилося не остаточним, як сподівалися. Після того, як воно було реалізовано, у липні GM оголосила про повторне відкликання 69 000 електромобілів Chevrolet Bolt у всьому світі (майже 51 000 з них у США) після повідомлень про дві нові пожежі.

GM радила власникам дотримуватись обмеження 90% заряду, яке компанія вперше попросила власників використовувати у листопаді до завершення початкового виправлення проблеми.

Електромобілі Bolt були відкликані в листопаді минулого року через ризики виникнення пожежі, і принаймні одна з двох нових пожеж сталася в автомобілі, на якому вже було випущено оновлення програмного забезпечення в рамках відкликання.
Експерти з GM та постачальника акумуляторів LG Chem заявили, що вони виявили одночасну наявність двох рідкісних виробничих дефектів в одній батареї, що є першопричиною загоряння акумулятора в деяких електромобілях Chevrolet Bolt.

Автомобілі Chevrolet Bolt, які знову відкликаються, з тієї самої партії, вперше відкликаної через потенціал пожежі у високовольтній проводці акумуляторній батареї під нижньою подушкою заднього сидіння.

Спочатку повідомлялося про пожежі у моделях 2017, 2018 та 2019 років, і три електромобілі були виявлені з подібним опіком на задніх сидіннях або навколо них. Після розслідування NHTSA опублікувало бюлетень, в якому пояснювалося, що пожежі могли початися в акумуляторному відсіку і поширилися на салон.

У співпраці з виробником, NHTSA усунув зовнішні фактори, такі як зарядне обладнання. Вдалося підтвердити п’ять загальних випадків пожежі, які сталися в акумуляторах за максимального заряду, і два інциденти, про які повідомлялося в липні, звели загальну кількість відомих пожеж щонайменше до семи.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Autoblog

Галерея Chevrolet Bolt EUV 2022 року:
Фотограф: Chevrolet
Фотограф: Chevrolet
Фотограф: Chevrolet
Фотограф: Chevrolet
Фотограф: Chevrolet
Фотограф: Chevrolet

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest