GM створила технологію для перемоги над Tesla

Автор: Роман Галімон | 12 Бер, 2020

Американська компанія General Motors створила нову технологію аккумуляторних батарей, яка має стати кошмаром для Tesla.

GM представила нову акумуляторну систему Ultium, яку планує не просто виробляти, але й продавати за ліцензією іншим автовиробникам, що, на думку експертів, може потіснити Tesla з провідних позицій у будівництві електромобілів.

Так, у GM заявляють, що їхня батарея Ultium матиме можливість долати до 400 миль (643 км) без зарядки та прискорюватиме автомобіль до «сотні» за 3 секунди.

При цьому, найвитриваліша версія Tesla та найбільш продавана Model 3 може проїхати 322 милі (518 км) за повній зарядці, а стандартна комплектація розганяється від «сотні» за 4,4 секунди, хоча потужніша версія – за 3,2 секунди.

Але GM обіцяє не тільки кращу продуктивність, але й доступніші батареї. Компанія говорить про зниження вартості акумуляторів до 100 доларів за кВт-год. Якщо це станеться, то така батарея буде на 50% дешевшою за аналогічні у Tesla.

За словами експертів із питань енергетичних досліджень компанії Cairn, вартість батареї Tesla за кіловат-годину наразі становить 158,27 доларів.

Але й на цьому в GM не планують зупинятись, адже планують не лише встановлювати батареї на свої машини, але й продавати їх іншим виробникам. А це вже може нанести вагомий удар по Tesla та й взагалі ринку електрокарів, який поки не такий вже й великий.

Наприклад, у 2019 році Tesla продала 367 500 автомобілів, що оцінюється в 77,5 мільйона доларів. Проте це лише 0,5% від загального продажу автомобілів. І якщо такі виробники, як GM зайдуть в цей сегмент та ще й продаватимуть рішення іншим виробникам, то місця там буде мало. Якщо, звісно, ринок не почне рости.

Схожі тенденції вже проглядаються на ринку в Європі та, зокрема, в Норвегії, де минулого року Tesla Model 3 стала бестселером. Проте за перші місяці 2020 року, американська компанія почала сильно програвати європейським виробникам.

Так, у лютому найбільш продаваним електрокаром в Норвегії став Audi e-tron, що розійшовся у кількості 1131 одиниць. Model 3 знайшла лише 53 власники, а Model X придбали 20 клієнтів.

Все це свідчить про те, що якщо традиційні виробники автомобілів з усталеними брендами, глибокими кишенями, знанням ринку та інфраструктурою дистрибуції озброїться чудовою технологією акумуляторів, Tesla може бути легко переборена на ринку електрокарів.

Тим часом, у Tesla заявили, що випустили свій мільйонний електрокар.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

Джерело: CCN

Галерея батареъ GM Ultium:
Фотограф: General Motors
Фотограф: General Motors
Фотограф: General Motors
Фотограф: General Motors

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest