Заповнений машинами міст гойдався під час «корки»

Автор: Роман Галімон | 10 Тра, 2020

Особливості конструкції підвісних мостів насправді викликають захоплення, але іноді опинитися на них можна у невдалий момент. Саме це сталося в Китаї.

На справжнє жахіття перетворилося перетинання мосту для багатьох водіїв в провінції Гуандун у Китаї, оскільки міст, на якому вони їхали, почав підніматися вгору й вниз.
Підвісний міст, про який йде мова, збудований через річку Сіцзян й розтягнувся приблизно на 3,62 км. Він з’єднує район Наньша Гуанчжоу з містом Донгуань і був побудований у 1997 році.

Інцидент трапився 5 травня і був завчасно помічений службою безпеки, що стежить за камерами дорожнього руху. Згодом міст був очищений та закритий на невизначений термін, поки проблема не буде вирішена.

Чому міст гойдався?

Деякі технічні видання дали пояснення, чому щось подібне відбувається: при будівництві подібних проектів закладаються припуски на згинання так само, як для коливання хмарочосів. Більшість таких структур мають певну толерантність до коливання, але всі вони зведені до мінімуму, щоб їх не було помітно нічим, окрім вимірювального обладнання.
Підвісні мости, зокрема, дуже стійкі до вітру, оскільки вони більш обтічні, забезпечуючи невелику стійкість до вітру. Але, у випадку з цим мостом, 1,2-метрова підпірна стіна була встановлена на стаціонарній частині мосту, що фактично створювало величезне вітрило.

Вітер проходив над стіною і створював повітряний вакуум, який фактично тягнув поверхню моста вгору й вниз, і чим сильніше вітер, тим більше посилювався ефект.

На щастя, міст витримав, проте раніше були зафіксовані моменти, коли подібні мости падали від сильного вітру.

На разі, планується змінити конструкцію моста та зруйнувати підпірну стіну. Проте чи захочуть люди користуватися цим мостом знову – це інше питання.

Нещодавно також стало відомо, що затонулий корабель із автомобілями вирішили розрізати, в той час як вінтажний суперкар Ferrari згорів у Монако.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

Джерело: Motor1

Додати свій коментарЗаповнений машинами міст гойдався під час «корки»
Підвісний міст може справді гойдатися?

Технічно існують певні припуску, які дозволяють подібним мостам робити невидимі коливання

Де трапився інцидент?

В провінції Гуандун у Китаї під час “корки”

Яка довжина мосту?

Міст збудований через річку Сіцзян й розтягнувся приблизно на 3,62 км

Чи міг міст дійсно рухнути?

Так, в історії були випадки, коли подібні мости падали від сильного вітру
Pin It on Pinterest