Затонулий корабель з автомобілям почали піднімати

Автор: Редакція | 03 Гру, 2020
Затонулий корабель Golden Ray автомобілі підйом

Корабель Golden Ray, який чекав на утилізацію з вересня 2019 року, почали розрізати на шматки та піднімати на берег.

Затонулий 656-футовий корабель, про який Motorcar вже писав раніше, загорівся й перекинувся на бік у вересні 2019 року. На борту судна перебувало 4200 нових автомобілів.
Корабельна аварія сталася на мілині Сен-Саймонс-Саунд біля острова Джекілл (штат Джорджія, США). З тих пір судно сиділо на дрібному океанському дні, а місцева влада готувала плани з підняття чи утилізації корабля та його вмісту з місця події.

У березні 2020 року було прийнято рішення розрізати корабель на вісім менших частин для їхньої евакуації на берег. Й у листопаді роботи з утилізації почались.

Затонулий корабель Golden Ray автомобілі підйом

Гігантський ланцюг, що працює від двох великих двигунів, зробив перший прорив кілю цими вихідними. Ця робота вимагала гігантського обладнання, яке називається кранове судно Versabar VB 10000, яке було побудоване десять років тому для допомоги в нафтових платформах, пошкоджених в результаті ураганів.
Таке величезне робоче судно складається з двох барж із двома фермними структурами між ними і здатне підняти важкі уламки з води, щоб їх можна було завантажити на інші кораблі й вивести. VB 10 000 може підняти 7500 тонн, і, за підрахунками, перша частина Golden Ray важила 6000 тонн, всередині яких були залишки нових машин та осад.

Після підняття в повітря перший відрізаний шматок Golden Ray був поміщений на баржу Julie B та доставлений до порту Брансвік, перш ніж врешті відправився в центр переробки в Луїзіані.

Проте протягом роботи, виникали й невеликі ускладнення. Наприклад, під час переміщення першого шматка в океан випав великий позашляховик й це не вперше, коли щось падало за межі корабля. Тому команда з порятунку встановила гігантську сітку, щоб ловити подібні речі.

Затонулий корабель Golden Ray автомобілі підйом

Тим не менш, менші шматки сміття вже розсипалися на сусідніх берегах, а навколо місця підняття постійно циркулюють судна, які займаються знежиренням нафти.

Цікаво, що місцеві жителі вже влаштували невеликий бізнес на спогляданні за евакуацією: дехто продає біноклі, інші організовують екскурсійні катери, а владі постійно доводиться відганяти дрони від місця аварії.

До речі, про місію з усунення наслідків цього інциденту вже планується зняти документальний фільм.

Нещодавно у Британії сталася аварія на чверть мільйона, а під Києвом вщент розбили 610-сильний Lamborghini Huracan.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Car and Driver

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest