Проти будівництва Tesla постали місцеві жителі

Автор: Редакція | 20 Січ, 2020

Близько 250 німців у суботу протестували на околицях Берліна, де американський електровиробник Tesla планує побудувати гігафабрику.

Мешканці заявили, що будівництво такого великого автозаводу загрожує водопостачанню та дикій природі в цьому районі.

У листопаді минулого року Tesla оголосила про плани побудувати свій перший європейський автомобільний завод у Грюнгайде, у східній землі Бранденбург.

 Читайте також:

Політики, профспілки та промислові групи привітали цей крок, адже громада отримувала робочі місця в регіоні. Проте з’явилися й противники цієї ідеї, які заговорили про можливі екологічні проблеми.

«Ми тут, ми говоримо, тому що Tesla краде нашу воду», – цитує видання Autonews Europe протестувальників, сотні яких вийшли на вулицю.

Протест відбувся у суботу після того, як у четвер Бранденбурзька водна асоціація попередила про «великі та серйозні проблеми з подачею питної води та водовідведенням», якщо запропонований завод буде побудований.

Анна Бах, 27-річна екологічна активістка, заявила, що плани Tesla, опубліковані на початку цього місяця, говорять про потребу у більше ніж 300 кубічних метрів води на годину, а це може призвести до зменшення запасів району.

«Я не проти Tesla… Але це стосується ділянки; в лісовій зоні, яка є захищеною зоною дикої природи. Чи це потрібно?» – сказала Бах.

«У такій екологічній системі, як у нас, і зважаючи на те, що клімат змінюється, я не можу зрозуміти, чому інше місце не було обрано спочатку», – сказав Френк Герсдорф, член Громадянської ініціативи» міста Грюнгайде проти Гігафабрики.

Варто зазначити, що протести екологів в Європі завжди мали велику силу. Так, раніше в Німеччині зупиняли і затримували плани великих компаній, такі як видобуток бурового вугілля компанією RWE в лісі Хамбах, поблизу Кельна, що став символом противугільних протестів.

Протест у Грюнгайде стосуються не лише водних ресурсів, а підкреслили сумнівність вирубування лісів на площі близько 300 га та впливу цього на живу природу, включаючи птахів та тварин.

Люди також протестували проти очікуваного збільшення трафіку на сусідньому шосе та через села.

Проте, поруч з акцією протесту, з іншого боку вулиці, близько 20 людей носили транспаранти, які вітали Tesla. На плакатах було написано: «Ми тут, тому що Tesla будує наше майбутнє».

Бернд Куц, місцевий житель Грюнгайде, сказав, що Tesla принесе поліпшення району, створить робочі місця та надасть шанси молодим людям.

«Я тут, бо не розумію тих демонстрантів, які кричать і показують нам пальцем, – сказав Куц. – Чому це завжди має бути негативним?»

Джерело: Autonews Europe

 


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest