Тест-драйв оновленого Opel Crossland: ефектний кросовер

Автор: Роман Галімон | 26 Січ, 2022
Opel Crossland 2021 року

Компактний кросовер Opel Crossland оновився у 2020 році й вже з минулого року доступний в Україні. Тому редакція Motorcar провела тест-драйв новинки, аби зрозуміти переваги та недоліки моделі.

Народжений з назвою Opel Crossland X, кросовер був представлений у 2017 році у своєму першому й поки єдиному поколінні. Цікаво, що вже тоді модель була розроблена у співпраці з концерном PSA, а отже кросовер отримав платформу EMP2, котру використовує, зокрема, Peugeot 3008.

У подальшому після придбання «Опеля» французьким концерном, це лише полегшило вдосконалення «Кроссланда», який отримав справжній «фейсліфтинг», щоправда першою моделлю, де застосувався новий фірмовий стиль бренду Vizor став оновлений кросовер Opel Mokka. При цьому, рестайлінг також призвів й до втрати однієї літери у назві, а саме «Х».

Тож оновлений кросовер Opel Crossland «дістався» України навесні 2021 року й восени того ж року Motorcar провів тест-драйв моделі, фотогалерею якого можна переглянути в цьому матеріалі.

«Візорний» екстер’єр

Opel Crossland 2021 року

Не можна сперечатись з тим фактом, що ззовні оновлений Opel Crossland викликає вау-ефект. До речі, як й Citroen C3, який теж виготовляється альянсом Stellantis, до котрого минулого року й увійшов концерн PSA разом із своїм портфелем брендів.

Новий фірмовий стиль Vizor суттєво змінив «Кроссланд» й тепер у передній частині машини помітна широка чорна глянсова вставка з логотипом, а хромовані молдинги візуально пов’язують обидві фари. Крім того, змінився передній бампер і центральна срібляста вставка.

Opel Crossland 2021 року

У задній частині з’явились нові тоновані ліхтарі, які підкреслюють дизайн крил, а також масивна чорна глянсова панель на задніх дверях.

Opel Crossland перейшов на 17-дюймові диски, які знову з’являться в модельному 2022 році. Хоча у базовій комплектації доступні й 16-дюймові варіанти (сталеві та легкосплавні).

Opel Crossland 2021 року

Цікаво, що світлодіодні фари Eco LED з інтегрованими денними ходовими LED вогнями надаються вже в «стандарті», а ось базовий колір кузова у всіх комплектаціях – білий. А ось за будь-який інший із «металіком» доведеться заплатити від 13 300 грн.

Дах чорного кольору також буде доступний для двох верхніх комплектацій, але в «базі» з 2022 року вже не пропонується.

Звичний інтер’єр

Opel Crossland 2021 року

Всередині ж вау-ефект чомусь швидко випаровується й тут знову можна провести паралелі із Citroen C3, з яким у «Кроссланда» багато спільного.

Темний салон із тканини або екошкіри у топових версіях має також шкіряне кермо та підлокітник, який прикріплений до водійського крісла, біля якого розташоване незвичного дизайну «ручне гальмо».

Opel Crossland 2021 року

З медійною системою працює 7-дюймовий сенсорний екран, який щоправда дуже щільно прилягає до верхньої частини «торпеди», через що деякі кнопки не дуже зручно натискати.

Opel Crossland 2021 року

Проте для моделей 2022 року в «топі» запропонують нову мультимедійна система з 8-дюймовим сенсорним екраном, яка також буде із підтримкою Apple CarPlay і Android Auto.

Тим не менш, про німецьку зручність розробники не забули й водій та передній пасажир отримали сидіння з сертифікацією AGR, а задні пасажири можуть регулювати свій ряд сидінь вперед/назад в діапазоні 150 мм, завдяки чому багажник можна збільшити з 410 до 520 літрів. Щоправда, цей функціонал знову буде доступний лише для топових комплектацій 2022 року.

Opel Crossland 2021 рокуOpel Crossland 2021 року

Збільшення багажного відсіку дійсно дуже важливе, адже простору там не так вже й багато, а під фальшполом ховається повноцінне запасне колесо. До речі, у споріднених кросоверів Citroen C3 Aircross та  Peugeot 3008 за задніми сидіннями 410 та 520 літрів відповідно.

Opel Crossland 2021 року

Цікавою ж особливостей роботи двозонного клімат-контролю машин Opel залишається необхідність постійної роботи кондиціонера, інакше в автомобілі стає душно. Аналогічна «фішка» також буда помічена під час наших тестів Opel Insignia та Opel Astra.

Під капотом

Opel Crossland 2021 року

Минулого року українські покупці могли обирати для Opel Crossland лише два двигуни: 1,2-літровий атмосферний двигун або турбо-мотор подібного об’єму. Для першого пропонувався 5-ступенева механічна коробка передач, а для другого 6-ступеневий автомат.

Атмосферний 3-циліндровий бензиновий двигун Direct Injection 1,2 видає потужність 82 к.с. (118 Нм) й в парі з 5-ступеневою «механікою» забезпечує максимальну швидкість 170 км/год та розгін до 100 км/год за 14,5 секунди. Виробник обіцяє витрати палива в місті – 5,6 л на 100 км, на трасі – 4,2 л на 100 км.

Opel Crossland 2021 року

Мотор Direct Injection Turbo 1,2 (аналогічний тестувався на Citroen C3) вже має віддачу 110 к.с. і крутний момент 205 Нм, та із 6-ступеневим «автоматом» набирає «сотню» за 10,9 с. Бренд зазначає, що за «ідеальних умов» у місті витрати пального становитимуть 5,9 л на 100 км, а на трасі – 4,2 л на 100 км. Проте під час нашого тест-драйву, середні витрати у місті становили близько 9,2 л на 100 км.

Opel Crossland 2021 року

До речі, на тестовому хетчбеку Citroen C3 в місті витрати пального склали теж не менше 9,0 л/100 км.

Opel Crossland 2021 року

При цьому, двигун «Кроссланда» видавав цікаві звуки, коли вмикався кондиціонер. Можна лише припускати природу цього звуку, але поєднання 3-цилідрового двигуна, кондиціонера та «автомата» явно цьому сприяли.

Можливо, саме тому бренд вирішив вивести на ринок України ще одну комплектацію – 1,5-літровий двигун потужністю 120 к.с. та з 6-ступеневою автоматичною коробкою будуть випускатись від лютого 2022 року.

Проте «дизель» буде доступний лише для середньої комплектації Opel Crossland.

Як їде кросовер?

Opel Crossland 2021 року

Аналогічно до споріднених кросоверів Opel Crossland отримав лише передній привід, тож компактний автомобіль із кліренсом 170 мм явно створений для міських «джунглів».

Однак для топових версій виробник пропонує систему Grip Control, яка дозволяє адаптувати роботу двигуна і трансмісії для різних умов: засніжених доріг, піску чи бруду.

Opel Crossland 2021 року

Саме біля вищезгаданого ручного стоянкового гальма можна знайти перемикач режимів їзди, а двигун у всіх комплектаціях має захист.

Як зазначає Opel, для оновленої моделі встановили нові пружини та амортизатори в передній незалежній підвісці Макферсон, але позаду знаходиться напівзалежна П-подібна балка.

Opel Crossland 2021 року

Тим не менш, «Кроссланд» поводиться доволі м’яко на нерівностях й це мабуть його основна перевага. Адже навіщо ще купляти компактний кросовер? Долати ями та вибоїни у містах та на трасах! Вирушати у ралі-рейди навряд чи на ньому доцільно.

Комплектації в Україні

Opel Crossland 2021 року

У 2022 році до комплектацій Edition та Elegance знову приєдналась топова Ultimate.

Проте й стартова Edition пропонує достатній пакет опцій, серед яких можна виділити розпізнавання дорожніх знаків, попередження про вихід зі своєї смуги руху, круїз-контроль, підігрів сидінь та керма. Пропонується така версія лише із «механікою», а цінник починається від 510 300 грн.

Opel Crossland 2021 року

Elegance має безключовий доступ і запуск двигуна Open&Start, комбіновану обробку салону, протитуманні фари, рейлінги сріблястого кольору, 16 -дюймові легкосплавні колісні диски. У модельному 2021 році на ньому ще можна знайти парктронік та камеру заднього виду, але у майбутньому ці опції перейдуть в «топ». На разі, ціна такої комплектації, яка пропонується виключно з автоматом (та бензовиком та дизелем) починається від 653 800 грн.

На старті продажів лише у комплектації Ultimate пропонувався «автомат», але тепер бренд переглянув версії та переніс максимум «фішок» у топову версію. Зокрема, найвища версія «Кроссланда» отримає Grip Control для їзди бездоріжжям, згадану дворівневу підлогу багажника, пакет «Park & Go Pack +» із парктроніками та контролем «сліпих зон». Ну завершують відмінності 8-дюймова «медійка» та 17-дюймові колеса. Вартість такої версії стартує від 737 200 грн.

Навіщо купляти?

Opel Crossland 2021 року

Конкуренція в сегменті компактних кросоверів B-SUV лише зростає й для українського ринку, як завжди, важливо питання ціни.

Поки деякі конкуренти зростають у розмірах й ціні, як Nissan Qashqai та Skoda Karoq, котрі наша редакція нещодавно порівнювала, Opel Crossland поки зробив лише рестайлінг.

Opel Crossland 2021 року

Це дозволить моделі боротися з визнаними суперниками в цьому сегменті – Suzuki Vitara та Renaul Duster. Всі ці кросовери вже підходять до кінця «життєвого циклу» своєї генерації й паралельно пропонують доволі бюджетну ціну.

На разі «Кроссланд» позиціонується трохи вище за «Вітару» та «Дастер», й можливо новий зовнішній вигляд Opel Crossland лише сприятиме збільшенню інтересу до німецького кросовера, який до речі виготовляється на заводі Stellantis в іспанській Сарагосі.

Технічні характеристики Opel Crossland

Opel Crossland 2021 року

Двигун бензин, турбо, 1199 см3
Потужність 110 к.с., 205 Нм
Трансмісія 6AT
Привід передній
Максимальна швидкість 187 км/год
Розгін 0–100 км/год 10,9 с
Витрата палива траса – 4,2 л на 100 км
  місто – 5,9 л на 100 км
Шини R16 205/60
Дорожній просвіт 170 мм
Кузов кросовер
Дверей/місць 5/5
Маса споряджена/повна 1366 / 1690 кг
Вантажний відсік 410 л
Паливний бак 45 л
Вартість (моделі 2021 року)* 638 300 грн
Вартість (моделі 2022 року)* 653 800 грн

 *Вартість на 26.01.2022 р.


Додати свій коментар















Pin It on Pinterest