Який автомобіль безпеки Ф1 кращий: Mercedes чи Aston Martin?

Автор: Редакція | 17 Кві, 2022
Mercedes-AMG GT Black Series та Aston Martin V8 Vantage

Автомобіль безпеки Ф1 став найбільш обговорюваною темою після Гран Прі Австралії завдяки висловлюванням Макса Ферстаппена. То що ж не так із сефеті-каром?

Як відомо, з початку сезону 2021 року обов’язки автомобіля безпеки Формули 1 розділені між брендами Mercedes та Aston Martin, які співпрацюють між собою на корпоративному рівні.

Для вболівальників найбільш очевидним контрастом є різні забарвлення сефеті-карів: зелений Aston Martin та червоний Mercedes. Проте, здається, для самих гонщиків Формули 1 автомобілі безпеки мають інші відмінності.

Що трапилось в Австралії?

Через інциденти на трасі Альберт-Парку під час гонки Гран Прі Австралії довелось двічі випускати автомобіль безпеки й пелотон очолював Aston Martin Vantage.

Проте після перегонів, явно розчарований своїм результатом, Макс Ферстаппен назвав зелений автомобіль «черепахою», натякаючи на низьку швидкість сефеті-кара та неможливість розігріти шини.

«Там й так мало зчеплення, а автомобіль безпеки їхав так повільно, що був схожий на черепаху. Неймовірно», — розлютився Ферстаппен.

Побідні зауваження пролунали й від інших гонщиків, включаючи Шарля Леклера та Джорджа Рассела, які припустили, що автомобіль безпеки Aston Martin на п’ять секунд на колі повільніше за сефеті-кар Mercedes.

Aston Martin Safety Car

Тим не менш, у FIA чітко дали зрозуміти, що абсолютна потужність різних автомобілів безпеки не є критерієм, за який потрібно хвилюватись. Для спортивного органу головним залишається те, аби сефеті-кари допомагали зменшити небезпеку для співробітників треку та гонщиків у разі аварії.

Й хоча FIA задоволена продуктивністю Aston Martin, зрозуміло, що від розчарування гонщиків не можна так легко позбутися – особливо в гонках, де прогрів шин для рестарту має вирішальне значення.

Тож як порівняти автомобілі безпеки Aston Martin та Mercedes в технічному аспекті?

Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series

Цьогоріч Mercedes зробив черговий крок, коли представив абсолютно нові автомобілі для Ф1: сефеті-кар та медичний автомобіль – найпотужніші версії за весь час.

Автомобіль безпеки Mercedes-AMG GT Black Series є дещо зміненою версією трекової версії серійної моделі.

Зміни були внесені в практичних цілях – наприклад, проблискові вогні (з аеродинамічних причин інтегровані в автомобіль, а не розміщені зверху), бортові камери та навіть підсклянник.

Mercedes-AMG GT Black Series

Але з технічного боку це майже трекова модель. Оснащений 4,0-літровим V8 з подвійним турбонаддувом, його аеродинаміка, вага та центр ваги були спеціально розроблені для трас, а не для доріг.

Він може похвалитися потужністю 537 кВт (730 к.с.), легкою інженерією та активною аеродинамікою, які можуть змінити профіль як переднього спліттера, так і заднього крила, щоб зменшити опір на прямій і забезпечити більше притискної сили в поворотах.

Трекова версія автомобіля розганяється від 0 до 100 км/год за 3,2 секунди, а максимальна швидкість становить 325 км/год.

Mercedes-AMG GT Black Series

За оцінками притискної сили на швидкості 200 км/год він виробляє 249 кг, а при 250 км/год – до 400 кг.

Водій автомобіля безпеки Формули-1 Бернд Мейландер, безумовно, був у захваті від цього, визнаючи, що не міг повірити, наскільки автомобіль безпеки 2022 року був кращим у порівнянні з його попередником.

Mercedes-AMG GT Black Series

«Я просто вражений тим, наскільки це близько до чистокровного гоночного автомобіля, – сказав він. – Це дійсно великий крок у порівнянні з минулорічним GT R, який вже був на надзвичайно високому рівні».

Aston Martin V8 Vantage

Автомобіль безпеки Aston Martin Vantage

Автомобіль безпеки Aston Martin Vantage технічно модернізований з оригінальної дорожньої версії спортивного автомобіля, але тепер він випущений як спеціальна модель для Ф1.

4-літровий V8 з турбонаддувом видає 528 к. с. – що на 25 к.с. більше за базовий дорожній автомобіль. Це надає йому розгін до «сотні» за 3,5 секунди.

Автомобіль безпеки Aston Martin Vantage

З додатковим переднім спліттером і решіткою радіатора Vantage створює 155,6 кг притискної сили при швидкості 200 км/год, що на 60 кг більше за серійний автомобіль на тій же швидкості.

Автомобіль безпеки Aston Martin Vantage

Автомобіль безпеки також має оновлену підвіску, кермове управління та амортизатори, а також модифікації кріплення, які допомагають підвищити жорсткість передньої конструкції.

Він має проблискові вогні в більш традиційному положенні на верхній частині даху.

Технічне порівняння автомобілів безпеки

Порівняння Mercedes-AMG GT Black Series Aston Martin Vantage
Двигун 4-літр. twin turbo V8 4-літр. turbo V8
Потужність 730 к.с. 528 к.с.
Макс. крутний момент 800 Нм 685 Нм
Розгін (0-100 км/год) 3.2 с 3.5 с
Макс. швидкість 325 км/год 314 км/год
Вага (DIN) 1520 кг 1570 кг
Притискна сила на 200 км/год 249 кг 155.6 кг

Медичні автомобілі

Mercedes-AMG GT Black Series

Медичні автомобілі Mercedes і Aston Martin також варто порівняти.

Mercedes GT 63 S 4MATIC+, оснащений 4,0-літровим V8 з подвійним турбонаддувом, видає 470 кВт (639 к. с.) і розганяється від 0 до 100 км/год за 3,2 секунди. Його максимальна швидкість становить 315 км/год.

Aston Martin автомобіль безпеки Vantage та медична допомога DBX

Медичний автомобіль Aston Martin DBX має потужність 542 к.с., що дозволяє розганяти його з 0 до 99,7 км/год за 4,5 секунди. Його максимальна швидкість становить 291 км/год.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com

Галерея автомобілі безпеки та медичні машини Ф1:
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest