Чемпіон Ф1 висловив підтримку українцям

Автор: Редакція | 13 Тра, 2022
Себастьян Феттель

Гонщик Aston Martin Себастьян Феттель вже давно підтримує Україну використанням жовто-блакитних кольорів на своєму шоломі, а тепер знову підтвердив свою позицію.

Чотириразовий чемпіон Формули 1 Феттель ще з першого етапу сезону 2022 року виступає у спеціальному шолому із жовто-блакитними кольорами, а також брав участь в акції No War.

При цьому, поза гонками Себастьян використовує на руці жовто-блакитну пов’язку, чим також підкреслює свою позицію, й завжди висловлюється на підтримку України.

Проте німецький гонщик й раніше був відомий своїм ставленням до глобальних проблем та катастроф. Феттель неодноразово говорив про кліматичні зміни та необхідність їхнього зупинення.

До речі, на Гран Прі Маямі він з’явився у футболці зі спеціальним написом: «Маямі 2060 – перше Гран Прі під водою. Дій зараз, або плавай потім».

Аналогічні слова із закликом до кліматичних змін з’явились й на шоломі пілота, який вже традиційно був прикрашений кольорами українського прапору.

Цього тижня гонщик висловив свою позицію у британській телевізійній програмі Question Time, де обговорив низку поточних політичних і глобальних проблем.

Підтримка України

Феттель підкреслив, що війна в Україні є ключовою проблемою, яку країни повинні вирішити.

«Одну річ, яку ми не маємо забувати, це те, що українці страждають сьогодні, й завтра, й можливо ще дуже довго. Я чув історії від свідків подій, сімей, які виїхали з України в пошуках захисту. Я навіть не можу уявити, як вони страждають.

Я маю бути чесним, що навіть не можу представити таке. Я виріс в час, коли війна не була такою близькою. Зараз можна подорожувати світом й бачити так багато місць. Це привілей жити так, як ми живемо в Європі.

То ж перше правило – ми маємо дбати про українців. В Німеччині існує багато припущень з приводу постачання озброєння Україні. Врешті-решт, ми сказали «так» й Німеччина збирається поставити озброєння.

Але загроза в тому, що це може ескалувати зараз, або ескалувати завтра. Ви не знаєте, що путін чи росія, а швидше путін, збираються зробити. І це створює невизначеність.

Проте, якщо дивитись на картину загалом, то нам потрібно робити щось, аби зупинити його та допомагати людям, які страждають або перебувають під загрозою, як українці».

Енергетична криза

Себастьян Феттель

Під час шоу Феттель також наголосив на важливості того, щоб країни не залежали від одноосібних поставок енергоносіїв, посилаючись на залежність Німеччини від російських енергоносіїв і положення, в якому вона залишалась після вторгнення росії в Україну в лютому.

Очікувано, що сам Феттель отримав питання й проте, чому він сам виступає в паливному виді автоспорту.

«Ви багато говорили про енергію… це робить вас лицеміром?» – спитала ведуча.

Відповідаючи на це запитання, Феттель сказав: «Так, і ви маєте рацію, коли смієтесь, тому що я задаю собі це запитання щодня.

«Я не святий. Я дуже стурбований, коли справа стосується майбутнього, тому ці теми, коли йдеться про енергетику, енергетичну залежність і те, куди ми рухаємося в майбутньому».

Феттель додав, що «я запитую себе», чи варто йому брати участь у гонках у Формулі 1 і «мандрувати світом».

«Є певні речі, які я контролюю, а деякі ні, – сказав Феттель. – Моя пристрасть керувати автомобілем, і я люблю це. І кожного разу, коли я сідаю в машину, мені це подобається.

«Коли я виходжу з машини, я, звісно, також думаю, чи варто це робити? Мандрувати світом, витрачаючи ресурси?»

Але Феттель також підкреслив важливість Формули 1 як джерела розваг, вважаючи, що люди «ймовірно, збожеволіють» без речей, якими можна насолоджуватися.

«Я задаю собі багато питань, – сказав Феттель. – Я роблю багато речей, тому що відчуваю, що можу зробити їх кращими.

«Чи потрібно щоразу літати літаком? Ні, не тоді, коли я можу взяти машину. Є певні речі під моїм контролем, а деякі речі поза моїм контролем».

Разом із Феттелем на шоу були депутат від консерваторів і генеральний прокурор Суелла Браверман, депутат від лейбористів Шабана Махмуд, економіст Міатта Фанбулле і комік Джефф Норкотт.

Квінтет також відповів на запитання аудиторії на низку тем, включаючи кризу вартості життя, протокол Північної Ірландії з угоди про Brexit, заявку Фінляндії до НАТО та скандал «Partygate».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея шолома Себастьяна Феттеля:
Фотограф: JMD Jens Munser Designs
Фотограф: JMD Jens Munser Designs
Фотограф: JMD Jens Munser Designs
Фотограф: JMD Jens Munser Designs
Фотограф: JMD Jens Munser Designs

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest