Дакар-2021, Етап 4: КамАЗ виграв етап, МАЗ вибув із боротьби

Автор: Роман Галімон | 06 Січ, 2021
Дмитро Сотніков, Камаз

Четвертий етап «Дакар-2021» приніс чергову перемогу екіпажу КамАЗу Дмитро Сотнікова, в той час як основний конкурент Сяргей В’язович на МАЗі зазнав технічних проблем.

Після перемоги на попередньому етапі червоний МАЗ Сяргея В’язовича розпочинав нову ділянку, де гонщикам потрібно було подолати швидкісні відрізки від Ваді-Аль-Давасіра до Ер-Ріяду.

Проте попри непоганий темп В’язовича та щільну боротьбу з Андрієм Каргіновим на перших кілометрах, білоруський екіпаж, який був фактично єдиним претендентом для КамАЗів на цьогорічному «Дакарі», зупинився через серйозні механічні проблеми.

Навіть, на момент фінішу всіх учасників машина №502 ще не доїхала до фінішу, а отже відставання, якщо екіпаж В’язовича все ж вийде завтра на старт, буде більше двох годин, а цей час вже не відіграти.

В цей же період Каргінов, який виграв минулорічний «Дакар», став найкращим майже на всіх ділянках етапу, й поступився лише 10 секунд на фініші лідеру команди Дмитро Сотнікову, який тепер має комфортний відрив від Мартіна Мацика у 26 хвилин.

Мацик, який виступає на Iveco без заводської підтримки, програв на етапі 22 секунди лідеру й фінішував третім. Теоретично, чеський екіпаж ще зберігає шанси на загальну перемогу, проте йому буде важко боротися з трьома КамАЗами у топ-4.

Другій екіпаж МАЗа Олексія Вишневського фінішував на етапі третім (+14 с), проте в загальному заліку машина №505 вже відстала на півтори години й знаходиться на 9-му місці.

Завтра гонщиків чекає п’ятий етап, який пройде від Ер-Ріяда до Аль-Кайсумі та матиме 456 км гоночної дистанції.