Дакар-2022, Етап 7: Ван ден Брінк у топ-3 вантажівок, українці відігрались у SSV

Автор: Роман Галімон | 09 Січ, 2022
Мартін ван ден Брінк

Сьомий етап ралі «Дакар» 2022 року знову подарував щільну боротьбу в заліку вантажівок, а український екіпаж відіграв вагомі позиції у заліку SSV.

402-кілометрова ділянка сьомого етапу «Дакара» від Ер-Ріяда до Аль-Давадімі стала місцем, де Янус ван Кастерен втратив можливий подіум у цьогорічному ралі-марафоні. Втративши багато часу перед другою контрольною точкою (можливо, через прокол колеса) екіпаж нідерландця на фініші програв 38 хвилин та фінішував 17-м.

Звісно, це позначилось на загальній класифікації, де краща вантажівка команди De Rooy вже програє 1год.37хв. лідерам та перемістилась на п’яту позицію в «абсолюті».

Тим не менш, боротьбу Камазам на сьомому етапі нав’язав інший екіпаж – нідерландця Мартіна ван ден Брінка, який на капотному Iveco програв лише 4 хв.25с. Хоча у загальному заліку вантажівка №506 знаходиться на сьомому місці та програє майже дві години.

Отже за п’ять етапів до фінішу «Дакара» найкращі шанси потрапити на подіум має Алеш Лопрайс на вантажівці Praga, який став 7-м на цьому етапі та піднявся на 4-е місце в «абсолюті».

Pos. Drive-Team Team Time Variation Penality
1 500 (raf) D. SOTNIKOV KAMAZ 26h 05′ 54” 00h 01′ 00”
2 505 (raf) E. NIKOLAEV KAMAZ 26h 11′ 08” + 00h 05′ 14” 00h 02′ 00”
3 501 (raf) A. SHIBALOV KAMAZ 26h 37′ 19” + 00h 31′ 25” 00h 01′ 00”
4 508 (cze) A. LOPRAIS LOPRAIS PRAGA 27h 13′ 19” + 01h 07′ 25” 00h 16′ 00”
5 504 (nld) J. VAN KASTEREN DE ROOY IVECO 27h 42′ 45” + 01h 36′ 51” 00h 15′ 00”
6 509 (raf) A. KARGINOV KAMAZ 27h 43′ 44” + 01h 37′ 50” 00h 03′ 00”
7 506 (nld) M. VAN DEN BRINK DE ROOY IVECO 28h 05′ 39” + 01h 59′ 45” 00h 10′ 00”
8 515 (nld) V. W. CORNE VERSTEIJNEN DE ROOY IVECO 29h 16′ 47” + 03h 10′ 53” 00h 15′ 00”
9 503 (cze) M. MACIK BIG SHOCK RACING 30h 09′ 25” + 04h 03′ 31” 00h 27′ 00”
10 522 (nld) R. DE GROOT FIREMEN DAKAR TEAM 30h 23′ 40” + 04h 17′ 46” 00h 34′ 00”

Мотовсюдиходи

Євген Ковалевич та Дмитро Циро

Після суттєвої втрати позицій на попередньому етапі, український екіпаж Євгена Ковалевича та Дмитра Циро зміг відновитись та дуже впевнено провів сьомий етап.

Українці стартували з 37-ї загальної позиції, але вже на першій контрольній точці були 21-ми й фінішували з 15-м часом на етапі, програвши 33хв.42. лідерам.

Це дало змогу нашому екіпажу піднятися на 16-те загальне місце у заліку SSV з відставанням 5год.27хв.

Завтра екіпажі чекає восьмий етап із спецділянкою у 395 км від Аль-Давадімі до Ад-Давазіра.

Dakar Classic

Сергій Малик

Інший український екіпаж Сергія Малика також продовжив виступати на вантажівці №913 у спеціальному заліку Dakar Classic.

Після 268 кілометрів спеціальної ділянки сьомого етапу вантажівка Renault Kerax D-50, на якій виникли технічні проблеми перед днем відпочинку, стала 98-ю на етапі.

У загальному заліку екіпаж Малика піднявся на 88-му позицію серед всіх учасників Dakar Classic.

Восьмий етап у цьому заліку міститиме 291 км спеціальної ділянки.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.