Renault та Williams трансформують команди Ф1

Автор: Роман Галімон | 08 Вер, 2020
Тізер команди Ф1 Alpine

Минулого гоночного вікенду в Італії стало відомо, що команди Renault та Williams зазнають суттєвих змін.

Під час Гран Прі Італії автовиробник Renault оголосив про майбутню зміну назви своєї заводської команди на Alpine, яка вже з 2021 року вийде в нових кольорах.

Цікаво, що Renault повернув до Ф1 попередній керівник компанії Карлос Гон, проти якого пізніше були висунуті звинувачення в Японії і який пізніше втік з-під домашнього арешту.

Довгий час були припущення, що через кризу автомобільної промисловості, французький концерн вирішить закрити програму Ф1, як й зупинить виробництво деяких марок та моделей. Зокрема, були припущення про закриття заводу Alpine, спортивні машини якої не користувались останнім часом великою популярністю.
Проте, новий генеральний директор Групи Renault Лука де Мео, який приступив до своїх обов’язків лише влітку цього року, схоже, знайшов аргументи перед правлінням компанії, аби залишити заводську команду Ф1 та бренд Alpine. Й тепер ці два поняття мають бути пов’язані.

Лука де Мео зазначив, що бажає побудувати навколо Alpine бізнес-модель, яку має Ferrari. Отже варто очікувати, що Renault ще більше приділятиме уваги цьому бренду та Ф1.

У своєму прес-релізі, компанія Renault зазначила, що планує повернути своїх пілотів на подіуми й до перемог вже у 2022 році, коли набере чинності новий регламент. Чекатимо!
Williams прощається з Вілльямсами

Перед Гран Прі Бельгії стало відомо, що контрольний пакет акцій в команді Williams викупив американський інвестиційний фонд Dorilton Capital, про який в автомобільному світі до речі мало що відомо.

Вже тоді з’явились припущення, що Клер Вілльямс, яка фактично керувала командою Ф1, хоча й була на посаді заступника керівника, залишить компанію.

Вже перед Гран Прі Італії Клер Вілльямс оголосила, що самостійно вирішила залишити свою посаду, й її родина жодним чином не впливатиме на команду.

«Я йду з команди з тягарем на серці. Я сподівалася пробути в команді довго й передати цінності Williams наступному поколінню. Однак, потреба в інвестиціях із багатьох причин, багато з яких були поза нашим контролем, привела до продажу команди. Моя родина завжди ставила команду та її співробітників на перше місце, тому рішення було абсолютно вірним. Ми знаємо, що ми знайшли правильних покупців», – сказала Вільямс через прес-службу команди.
Зрозуміло, що Френк Вільямс, який привів команду до Ф1 у 1977 році й раніше взагалі відмовлявся продавати її, теж залишить свою номінальну позицію керівника команди.

Хто очолить команду Williams, поки не оголошено. Але, швидше за все, рішення бути прийнято вже новою радою директорів, яку фонд Dorilton Capital вже сформував: до неї увійшли голова компанії Меттью Севедж та її директор Даррен Фульц. Обидва брали участь у заснуванні Dorilton у 2009 році.

Третім членом ради директорів став Джеймс Меттьюз з компанії Eden Rock Group. У 1990-х роках він сам займався автоспортом, виступаючи в Британській формулі Renault і Єврокубку Renault, де мав на рахунку перемоги.

Нова рада директорів вже підтвердила, що Williams збереже свою назву й продовжить базуватись у Гроув. Нового керівника команди рада директорів пообіцяла оголосити до Гран Прі Тоскани, який відбудеться 13 вересня.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest