Аналіз: коли електромобілі стануть «мейнстримом»?

Автор: Редакція | 23 Вер, 2020

Електромобілі все більше наповнюють вулиці мегаполісів та привертають увагу своєю екологічністю й іншими перевагами. Коли ж електромобілі дійсно стануть популярними й мейнстримом на ринку?

Електромобілі мають свою переваги й недоліки, проте поступово перетворюються на мейнстрим на сучасному авторинку.

Глобальне опитування компаніями Castrol та BP своїх клієнтів виявили основні проблеми сприйняття електромобілів та з’ясували умови, за яких водії готові змінити свої паливні машини на електричні.

Переломним пунктом для масового впровадження електромобілів у всьому світі вже давно вважаються вдосконалення часу зарядки та кілометражу без зарядки, а також зменшення вартості електромобілів із покращеними характеристиками.

Castrol провів маркетингові дослідження, які охопили 10 000 водіїв та керівників автопарків у восьми країнах (Китай, Індія, США, Британія, Франція, Німеччина, Норвегія та Японія).
Коли ж електрокари стануть масовими?

Mazda MX-30 2020 року

Опитування показало, що лише у 2024 році середньостатистичний світовий покупець автомобілів почне розглядати питання купівлі електромобіля. Зокрема покупці Німеччини, Британії та США оцінюють, що їхні особисті інтереси не зміняться до 2025 року.

Й хоча, аналіз може бути нерепрезентативним на питання, коли електромобілі стануть «мейнстрімом», у восьми країнах середнім показником вважається 2030 рік, але британські та японські водії вважають, що це буде 2033 рік.

Проте, підтримка уряду та централізоване планування електромобілів у Китаї переконали місцевих покупців у тому, що електромобілі вийдуть на перший план у 2027 році.

У цілому ж 71% керівників автопарків очікують, що більшість їхніх закупівель будуть електричними до 2030 року.
Скільки має коштувати електрокар?

Volkswagen ID.3

Опитування класифікувало п’ять аспектів придбання електромобіля – ціну, час зарядки, кілометраж, інфраструктуру та розмір/тип автомобіля. Відповідно опитані споживачі та керівники автопарків класифікувати їх за важливістю.

Для клієнтів найбільшою стурбованістю стала ціна (38%), за якою слідували час зарядки (28%) та кілометраж (20%). А ось легкодоступність швидких зарядок, як виявилось, не стали головною проблемою.

Основне ж занепокоєння викликало ціноутворення: британські автомобілісти вважають, що ціна має бути меншою 22 500 фунтів стерлінгів (23 613 євро), у Німеччині – 28 500 фунтів стерлінгів (29 910 євро(, а в Японії – понад 31 000 фунтів стерлінгів (32 533 євро).
Який має бути кілометраж електрокару?

Honda e
Honda e

Питання подоланого кілометражу на одному заряді теж важливе, адже дизельні машини на повному баку можуть проїхати й 800 й 900 км. Однак, опитані автомобілісти, готові піти на певні поступки у тривалості роботи електрокара.

Наприклад, керівники автопарків Британії очікують від майбутніх електромобілів 700 км пробігу, тоді як британські  водії погодяться й на 444 км на одному заряді. Цікаво, що американські покупці бажають бачити –  516 км, а німецькі – 470 км.
Як швидко має заряджатися електрокар?

Audi e-tron Sportback 55 quattro

Незважаючи на зазначене, опитування також показало, що за очікуваннями електромобілі домінуватимуть на загальному ринку лише тоді, коли їх можна буде зарядити так само швидко, як й звичайні машини з двигунами згоряння.

Проте й за наявних технологій, опитані гіпотетичні покупці електрокарів в середньому готові чекати підзарядки 31 хвилину. Найбільш терплячими стали водії з Індії та Китаю (35 та 34 хвилини), а французи (27 хвилин) – найменш терплячими. Британці вважають 30 хвилин розумним очікуванням.

При цьому, всі зазначені вимоги створюють певну дилему для виробників електрокарів, адже  ціна, кілометраж та час зарядки – в даний час перебувають у внутрішньому конфлікті між собою. Виробництво електричного автомобіля з кілометражем та швидкістю зарядки, які бажають звичайні водії, не можна продати за цінами, зазначеними в цьому опитуванні.

Одним із виходів має стати здешевлення виробництва електромобілів, а саме найдорожчої його частини – батареї. Зниження ціни на батареї нижче 100 доларів за кВт-год є головною перешкодою для масового прийняття електромобілів.
А як же інфраструктура?

Tesla Model 3 2018 року
Tesla Model 3 2018 року

Звичайно, найкращим місцем для зарядки залишається домівка, проте навряд чи там можна забезпечити іноді так потрібну швидку зарядку.

Й саме можливість залишитись на електрокарі без заряду є одним із побоювань європейських покупців й за досить суттєвого розвитку мережі зарядних станцій в цих країнах.

Британська організація SMMT опублікувало власне дослідження, яке додатково висвітлює проблеми оснащення Британії інфраструктурою зарядки, придатної для масового використання електромобілів.

Проблеми інфраструктури

За даними SMMT, «найбільшими факторами, що стримують покупців [від покупки електромобілів], є висока ціна (52%), відсутність місцевих пунктів зарядки (44%) й страх зупинитись у довших поїздках (38%)». . Й це при тому, що у Британії планується, що до 2025 року електрокари займуть 28% ринку продажу нових машин, а з 2035 року буде дозволено продавати лише електрокари.

За підрахунками консультантів з компанії Frost & Sullivan, британський ринок електрокарів потребуватиме 1,7 мільйона громадських пунктів зарядки до кінця 2030 року й 2,8 мільйона до 2035 року.

За наявності теперішніх 19 314 пунктів зарядки це справжній челендж, адже відтепер потрібно встановлювати 507 вуличних зарядних пристроїв щодня й до 2035 року витрати 16,7 мільярдів фунтів стерлінгів.

Крім того, швидша зарядка вимагатиме складніших автомобільних електричних систем та складнішого управління охолодженням акумуляторних батарей – і це за наявності напруги, яку така гіперзарядка може й не дати від національної мережі.
Побажання та реальність

Проект Vector від Jaguar Land Rover

Отже з вищенаведеного можна сказати, що електромобіль дійсно може стати масовим, якщо коштуватиме 28000 євро, реально зможе проїжджати до 466 км на одному заряді та повністю заряджатись за 31 хвилину.

Крім того, країнам потрібно стимулювати продажі електрокарів пільгами або субсидіями, а також створювати мережу високошвидкісних зарядок.

До речі, в Україні на початок року були лише біля 3000 зарядних станцій. Отже скільки потрібно років нашій країні, аби електрокар став мейнстримом?

Нещодавно стало відомо, що електрокари можуть отримати акумулятор із зарядкою за 5 хвилин, а електричний кросовер Hyundai Kona проїхав 1026 км без підзарядки.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Autocar


Додати свій коментарКоли ж електрокари стануть масовими?
Скільки має коштувати електрокар?

Британські автомобілісти вважають, що ціна має бути меншою 23 613 євро

Який має бути кілометраж електрокару?

Водії вважають, що кілометраж має бути від 444 км до 516 км

Як швидко має заряджатися електрокар?

Водії вважають 30 хвилин розумним очікуванням

Чи є інфраструктура для електрокарів?

Найкращим місцем для зарядки залишається домівка
Pin It on Pinterest