Новий Audi A4 «уявили» до презентації

Автор: Редакція | 08 Жов, 2021
Audi A4 2023 року

Нове покоління Audi A4 може стати останньою моделлю марки із двигунами внутрішнього згоряння й з’явиться у 2025 році. Як же цей автомобіль виглядатиме?

Нещодавно Audi заявила, що до кінця цього десятиліття вона стане повністю електричним виробником, але тим часом компанія планує останній дебют для двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) на новій, потенційно остаточній версії своєї компактної моделі A4.

Очікується, що наступний Audi A4 залишиться на тій же платформі MLB нинішнього покоління. Але хоча модель матиме м’які та плагін-гібридні установки, все одно базовими в новому поколінні будуть бензинові та дизельні двигуни.
Останній Audi A4 із ДВЗ

Audi A4 2020 року
Audi A4 2020 року

В інтерв’ю виданню Auto Express керівник департаменту технічного розвитку Audi Олівер Гофман назвав дати дебюту моделі.

«Розробка нового покоління А4 триває, – сказав Гофман. – Ми будемо пропонувати цю машину та А6 протягом багатьох років. Виробництво останньої нової моделі з ДВЗ почнеться у 2025 році і закінчиться нормальним життєвим циклом у 2033 році. Але ми випустимо деякі моделі набагато раніше».

Очікується, що A4 буде готова навіть до 2023 року й навіть все ще буде доступна дизельна версія. Проте більшість модельного ряду використовуватиме подальший розвиток всюдисущого 2,0-літрового бензинового двигуна з турбонаддувом EA888 від Групи VW.
При цьому, наголос буде робитися на гібридних версіях, які включатимуть покращені 48-вольтові технології для м’яко-гібридних версій та більший акумулятор, встановлений на задній осі, для плагін-гібридних версій.

Припускається, що плагін-гібридна версія A4 PHEV запозичить елементи агрегату в інших моделей на MLB, зокрема Q5, де корисна ємність 14,4 кВт-год; що повинно дозволити Audi проїжджати до 100 км у електрорежимі (як останній Mercedes C 300 e).

Видання Auto Express спробувало зобразити новий Audi A4 на рендері й вважає, що модель в цілому залишиться вірною своїм існуючим пропорціям й стане лише на кілька міліметрів довшою, тоді як колісна база буде приблизно такою ж.

Чи буде електрична Audi A4?

Audi e-tron GT 2022 року - виробництво
Виробництво Audi

Незважаючи на рішення зберегти бензинові та дизельні двигуни, Audi також зможе запропонувати повністю електричну версію, аби створити конкурента для BMW i4, а також Tesla Model 3.

На пряме запитання, чи буде продаватись повністю електричний A4 (імовірно під емблемою A4 e-tron) поряд зі звичайними версіями, Гофман відповів: «Ми дійсно раді, що у нас є міцне партнерство з Porsche на платформі PPE, з VW на платформі MEB, а також маємо нашу власну платформу MLB. У нас є можливості розробляти та виробляти спеціальні платформи для більшості технологій.

Ми розглянули платформу, де ми можемо мати обидва силові агрегати, але це компроміс. Тож я справді радий, що ми в змозі, і у нас є сила зробити те й інше».

За припущеннями, електрична версія з’явиться пізніше в новому поколінні А4, використовуючи або змінену версію платформи PPE, яка буде у майбутнього Q6 e-tron, або єдину архітектуру SSP від Групи VW, яка очікується до 2025 року.

До речі, у квітні цього року Audi вже представила концепт нового седана A6, але заявила про зупинку виробництво компактного хетчбека А1.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest