Автомобілі «підключені до мережі» піддаються все більшим кібератакам

Автор: Роман Галімон | 28 Тра, 2020

Кібератаки на «підключені до мережі» автомобілі зросли на 700 відсотків за останні десять років, що спонукає експертів радити водіям приховувати особистих даних.

Близько 67 відсотків нових автомобілів, зареєстрованих у Великій Британії вже «підключені до мережі» та передають дані автовиробнику через Інтернет. За оцінками, до 2026 року кожен новий автомобіль буде підключений.
При цьому, як зазначає видання Auto Express, на підключені автомобілі вже відбулось зростання кібератак на 700 відсотків. Більш того, у 2019 році зростання порівняно з попереднім роком було на 99 відсотків вищим.

В одному з випадків, що відбувся в жовтні 2019 року, мобільний додаток від Mercedes дозволяв шукати та розблоковувати автомобілі. Попереднього місяця зловмисники потрапили на камеру, коли відкрили Tesla менше ніж за 30 секунд, використовуючи електронний ключ. У липні 2019 року хакери «зламали» базу даних Honda, в якій було 134 мільйонів рядків даних про співробітників.
На початку року компанія Toyota зазнала двох кібератак протягом п’яти тижнів, порушники отримали доступ до серверів, на яких зберігалася інформація про продажі, пов’язані з 3,1 мільйонами клієнтів.

Враховуючи зазначене, експерти радять водіям не довіряти своїм автомобілям занадто багато особистої інформації, а також застосовувати фізичні заходи безпеки для запобігання крадіжок транспортних засобів, наприклад замок на кермо.
Автомобілістам також рекомендують слідкувати за постійним оновленням програмного забезпечення на своїх автомобілях, зберігати брелоки для ключів у сумці Faraday та очищати всі особисті дані з автомобіля перед продажем.

Раніше BMW повідомила, може стати першим автовиробником з Apple CarKey, а суперкар Dodge Challenger викрали з виставки тюнінгу SEMA.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest