BMW зупинила виробництво гібридів i8

Автор: Редакція | 12 Бер, 2020

Німецька марка BMW вирішила зупинити виробництво гібридних купе і родстера i8.

Після кількох припущень про припинення існування BMW i8, тепер з’явилося офіційне підтвердження від виробника, що в Лейпцигу збирають останні 200 спорткарів в особливому виконанні Ultimate Sophisto Edition.

Одна з таких машин була побудована минулого грудня й стала 20-тисячною в недовгій історії моделі. На підставі цих цифр BMW називає i8 найпопулярнішим спортивним автомобілем з електрифікованої силовою установкою.

У BMW i8 взагалі чимало різних титулів – деякі з них баварці згадали в досить об’ємному прощальному прес-релізі. Так, саме ця модель стала першим гібридом BMW з можливістю зарядки і заклала – поряд з хетчбеком i3 – основи для нинішньої масштабної програми електрифікації. Також творці називають BMW i8 першим в світі серійним автомобілем із лазерною оптикою – через це звання в 2014 році вийшла суперечка з Audi, яка трохи запізнилася з виведенням на ринок свого дрібносерійного суперкара R8 LMX. Саме на BMW i8 дебютувала «турботрійка», що п’ять разів поспіль отримувала «Двигун року» в своїй категорії.

Але той же самий 1,5-літровий 231 сильний двигун, який поєднувався спочатку зі 131-сильним, а потім зі 143-сильним електромотором, явно виявився занадто слабким для багатьох потенційних покупців. Машина вийшла, з одного боку, недостатньо динамічною (4,4 секунди до сотні), а з іншого – недостатньо електричної (55 кілометрів за NEDC після апгрейда батареї) для своїх цінників: 147 500 доларів за купе та 163 300 доларів за родстер.

Крім того, у машини є унікальна конструкція з армованого карбонового пластику, яка при таких тиражах зробила i8 для BMW швидше іміджевим продуктом, ніж генератором грошей.

Саме з цієї причини ексклюзиву на кшталт i3 та i8 у BMW більше не буде: всі майбутні паливні, гібридні й повністю електричні моделі побудують на двох загальних платформах. У переліку подібних електромобілів – вже майже готові до дебюту кросовери iX3, iNext та седан i4.

Раніше BMW представила концепт електричного седану i4, а також випадково розкрила дизайн електричного кросовера iX3.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

Джерело: Motor1

Галерея BMW i8 Ultimate Sophisto:
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest