BMW оголосила про запуск водневого кросовера X5

Автор: Редакція | 30 Бер, 2020

Німецька компанія BMW підтвердила намір запустити у виробництво водневий кросовер. Це станеться у 2022 році.

Минулої осені BMW представила концепт електромобіля на паливних елементах під назвою i Hydrogen Next, побудований на базі кросовера X5. Тоді виробник пообіцяв випустити партію таких машин у 2022 році, але не розкривав жодних характеристик.

Тепер з’явилась нова інформація щодо майбутньої новинки.

Силова установка i Hydrogen Next заснована на модулі eDrive п’ятого покоління у класифікації BMW, що дуже схоже з начинкою майбутніх акумуляторних електромобілів iX3, i4 та iNext. До установки входять буферний акумулятор, паливний елемент і перетворювач напруги.

Пікова віддача системи – 275 кВт або 374 к.с. В машині встановлені дві ємності, в яких під тиском у 700 бар зберігається 6 кг водню. Повна заправка займає три-чотири хвилини. Водень реагує з киснем із атмосферного повітря, електрохімічний генератор видає 125 кВт (170 к.с.), а єдиним «вихлипом» є водяна пара. При цьому перетворювач напруги управляє потоками від паливного елемента, акумулятора і системи рекуперації енергії гальмування.

У BMW підтвердили намір випустити i Hydrogen Next у 2022 році, але це буде лише невелика тестова партія. Повноцінне виробництво машин компанія запустить тільки у другій половині наступного десятиліття. Затримка пояснюється високою вартістю водневого палива, недостатніми обсягами його виробництва та відсутністю розвиненої заправної інфраструктури.
З 2013 року група BMW розвиває водневі технології у співпраці з корпорацією Toyota Motor. У 2015-му баварці створили тестовий парк хетчбеків 5-ої серії та спортивних автомобілів i8, в яких використовувалися напрацювання від седана Toyota Mirai, а у 2017-му партнери приєдналися до міжнародної організації «Воднева рада», яка на сьогоднішній день налічує вже понад 80 учасників. Крім того, BMW розробляє резервуари для тривалого зберігання водню під високим тиском.

Раніше Toyota показала водневий седан Mirai нового покоління, а водневий кросовер Hyundai Nexo встановив новий рекорд дальності.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея BMW i Hydrogen NEXT:
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW
Фотограф: BMW

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest