Нове покоління Dacia Duster «засвітилось» на тестах

Автор: Редакція | 19 Лип, 2022
Dacia Duster 2024 року

Третє покоління успішного бюджетного кросовера Dacia вперше потрапило в об’єктиви. Тестовий мул на базі Renault Captur підтверджує початок процесу розробки новинки.

Здавалось, що лише нещодавно дебютував рестайлінговий Dacia Duster, проте в Групі Renault вже працюють на розробкою нової генерації кросовера, який з’явиться у 2024 році.

Фактично, Dacia планує зробити комплексний перегляд однієї з найбільш актуальних моделей. Зміна поколінь стане поворотним моментом для бюджетного кросовера на конкурентному європейському ринку.

Виробник вже почав тести у південній Європі й новинка вже потрапила на перші шпигунські фотографії.

Новий Dacia Duster 2024 року

Dacia Duster 2024 року

Приблизно кілька тижнів тому були опубліковані фотографій можливого нового Renault Captur Coupé. Однак після ретельного дослідження та порівняння інформації, з’ясувалось, що цей тестовий мул не відповідає очікуваному кросоверу-купе від Renault. Під зовнішністю, яку можна бачити на знімках, насправді ховається третє покоління Duster.

Компанія Dacia для створення тестових мулів третього покоління Duster взяла за основу Renault Captur. І певною мірою це логічно. Треба пам’ятати, що в технічному плані «Дастер» третього покоління буде абсолютно новим автомобілем.

Новинка не матиме жодного відношення до поточної моделі й базуватиметься на платформі CMF-B, тому Captur використовується для перших тестових мулів.

Duster на сьогоднішній день є єдиною моделлю Dacia, яка продовжує використовувати платформу B0+, досить стару архітектуру, яка більш ніж амортизована.

Фотографії показують дивно модифікований Captur. Модифікації кузова типові для цього типу тестового автомобіля. Однак, доведеться почекати на прототип, аби підтвердити, що опублікована на сьогодні інформація щодо дизайну є правильною.

Новий дизайн і електрифікація

Dacia Duster 2024 року

Цей проект відомий внутрішньо під кодом P1310. Нещодавно топ-менеджер Dacia підтвердив, що дизайн нового Duster готовий на 99%. Він прийме нову мову дизайну компанії, філософія якої виразилась в концепті Dacia Bigster.

Крім того, на естетичному рівні Duster 3 можна назвати «молодшим братом» майбутнього Dacia Bigster, моделі, яка, якщо все піде за планом, побачить світ у 2025 році.

У механічній частині також будуть великі зміни. У моторній гамі нового «Дастера» не буде дизельних варіантів. У розпорядженні охочих отримати румунський позашляховик нового покоління будуть бензинові, біпаливні та гібридні двигуни.

У бензиновому варіанті буде двигун 1.3 TCe потужністю 130 к.с. На сходинку вище буде двигун 1.3 TCe потужністю 150 к.с. з 12-вольтовою технологією м’якого гібрида (MHEV).

LPG (зріджений нафтовий газ) буде присутній і надалі. Нова біпаливна версія, адаптована для роботи на газі та бензині, базуватиметься на вищезгаданому двигуні 1.3 TCe. І як більш екологічна альтернатива буде гібридна версія з самозарядкою (HEV). Більше того, гібридна версія дозволить Dacia Duster і надалі робити ставку на тягу 4×4.

Дата дебюту

Dacia Duster 2024 року

За останніми даними, презентація нового Duster відбудеться наприкінці 2023 року. Однак комерційний запуск відбудеться лише у 2024 році.

Тим часом, бестселер румунської марки на початку року вже досяг позначки у два мільйона продажів.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor.es

Галерея Dacia Duster 2024 року:
Фотограф: Motor.es
Фотограф: Motor.es
Фотограф: Motor.es
Фотограф: Motor.es
Фотограф: Motor.es
Фотограф: Motor.es

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest