Електрокари Tesla не здешевшають через війну Росії

Автор: Редакція | 08 Бер, 2022
Виробництво Tesla у Тілбурзі 2015 рік

Вторгнення Росії до України відсунуло мрію Ілона Маска про те, що електромобілі Tesla стануть дешевшими.

Зростання витрат на сировину, що прискорилось вторгненням Росії в Україну, може зруйнувати мрію генерального директора Tesla Ілона Маска та інших керівників автомобілебудування щодо випуску більш доступних електромобілів.

Агентство Reuters із посиланням на Benchmark Mineral Intelligence вважає, що очікуване зростання цін на нікель, літій та інші матеріали загрожує сповільнити і навіть тимчасово змінити довгострокову тенденцію падіння вартості батарей, найдорожчої частини електромобілів, перешкоджаючи більш широкому впровадженню цієї технології.

Цей рік може стати першим у порівнянні з минулим роком, коли відбудеться зростання середньої ціни на елементи літій-іонної батареї.

За даними Benchmark Mineral Intelligence, найбільший російський видобувник «Норнікель» виробляє близько 20% світових поставок нікелю високого класу чистоти 1, який використовується в акумуляторах для електромобілів. Росія також є великим постачальником алюмінію, який використовується в акумуляторах.

Безперечно, ціни на нафту, які підскочили до найвищого рівня з 2008 року, можуть служити противагою, стимулюючи більший інтерес до електромобілів після багатьох років зростаючого попиту на кросовери та пікапи, що використовують бензин чи дизпаливо.

Проте зростання цін на електромобілі, підтверджене зростанням вартості моделей Tesla та інших виробників за останній рік теж має значення, тому що покупці не платитимуть велику різницю за технологію, якою б прогресивною вона б не була.

За даними дослідницької компанії Cox Automotive, середня вартість електромобіля в січні в Сполучених Штатах склала майже 63 000 доларів, що приблизно на 35% вище, ніж загальний середній показник у галузі для всіх транспортних засобів, який становить трохи більше 46 000 доларів.

Повільніше сприйняття електрокарів

Виробництво Tesla 2015 рік

За даними Міжнародного енергетичного агентства, електромобілі склали близько 9% від загального обсягу продажів автомобілів у світі, а консалтингова компанія AlixPartners очікує, що до 2030 року ця частка досягне приблизно 24%.

Згідно з дослідженням OC&C Global Speedometer 2021 року щодо споживачів у Сполучених Штатах, Китаї та інших країнах, більше половини споживачів не готові переплачувати навіть 500 доларів за покупку електромобіля, незважаючи на нижчі експлуатаційні витрати.

Tesla підняла ціну на свій найдешевший седан Model 3 на 18% до 44 990 доларів з грудня 2020 року через проблеми з ланцюгом поставок. У січні Маск також заявив, що Tesla не розробляє автомобіль вартістю 25 000 доларів, який він обіцяв у 2020 році.

Минулого тижня Rivian намагався підвищити ціни на електричні пікапи та позашляховики на 20%, щоб компенсувати високі витрати на запчастини, але не зробив це для тих, хто вже створив замовлення, зіткнувшись із негативною реакцією, яка включала можливе скасування покупки.

Інший стартап для електромобілів, Lucid Group Inc, поки що не підвищив ціни, але фінансовий директор Шеррі Хаус заявила в лютому, що компанія «безперечно вивчає ціни», щоб компенсувати вищі витрати в ланцюжку поставок.

У Китаї підвищення цін на літій спричинив тиск на виробників таких електрокарів як Ora від Great Wall та Mini від Wuling Hong Guang.

Стартапи зазнають проблем

Panasonic Tesla акумулятор 4680

«Якщо ви невелика компанія, ви не маєте можливості сказати своїм постачальникам, щоб вони дали вам нижчу ціну», — сказав Бретт Сміт, технологічний директор Центру автомобільних досліджень.

Виробники акумуляторів зазвичай мають довгострокові контракти з автовиробниками, але збільшення вартості основної сировини, такої як літій, нікель і кобальт, змушать багатьох переглянути ціни.

LG Energy Solution, постачальник для Tesla та General Motors Co, вже заявив, що сировина становить 70% або 80% вартості його акумуляторів.

На основі цього Benchmark Mineral Intelligence вважає, що виробники акумуляторів почнуть підвищувати ціни на літій-іонні елементи у відповідь на вищі ціни на сировину, які вже спостерігались протягом 2021 року.

До речі, раніше Маск закликав збільшити видобуток нафти, а ціни на бензин у США вже стрімко зростають.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest