Електричний хетчбек Opel гасили п’ять годин

Автор: Редакція | 05 Лис, 2020
Електричний хетчбек Opel пожежа

Електричний хетчбек Opel Ampera-e згорів вщент на станцї зарядки. Пожежа та гасіння електрокара тривали майже п’ять годин.

Європейський аналог електричного Chevrolet Bolt (кілька років тому марка Opel належала концерну GM, але тепер ним володіє PSA) хетчбек Opel Ampera-e загорівся під час зарядки у місті Лангенфельд (Німеччина) 1 листопада 2020 року.
Відповідно до інформації Emergency-Report.de, електрокар Opel Ampera-e, який вже знятий із виробництва, був підключений до зарядки змінного струму (і, можливо, під час зарядки), загорівся у нічний час.

Пожежна бригада Лангенфельда прибула близько 1 години ночі й побачила Ampera-e вже у димі. Вони намагалися загасити його водою, зосередившись на передній частині (де в звичайних автомобілях зазвичай розташований двигун). Рятувальники підняли капот й почали заливати його водою, але ефекту це не дало.

Вочевидь, дим йшов від батареї, в якій відбувались хімічні процеси й незабаром у задній частині стався вибух полум’я. Пішло багато часу й води, аби приборкати пожежу, адже прямим потоком води на батарею, що знаходиться фактично під кузовом, полити не вдавалось.
Цікаво, що, незважаючи на все це, екран приладової панелі продовжував працювати попри пожежу в салоні. Вочевидь, допоміжна 12-аольтова мережа на Opel в змозі витрати навіть таку подію.

Проте пожежники теж відпрацювали на відмінно та з пересторогою. По-перше, був прибраний сусідній електрокар, який був на зарядці.

По-друге, аби не ризикувати повторним загорянням та подальшими проблемами, пожежники вирішили підняти машину та покласти її у сталевий контейнер, який мабуть був розроблений спеціально для таких ситуацій, судячи з назви «E-Auto Redbox».

Контейнер наповнили 5000 літрами води й це точно було найкращим рішенням, адже батарея в цьому випадку точно охолонула.

Рятувальна операція закінчилася близько шостої ранку, отже на ліквідацію інциденту було витрачено цілих п’ять годин.

До речі, в інтерв’ю після гасіння пожежними зазначили, що зазвичай на паливні автомобілі вони витрачають близько 30 хвилин, а на електричний пішло три години й це лише на гасіння. Потім ще був викликаний евакуатор із контейнером й відбулось занурення електрокара під воду.

Причини пожежі не повідомляються, але це вже не перший випадок пожежі на електрокарах. Навесні пожежа знищила кілька електрокарів на зарядній станції, а раніше в штаті Невада (США) п’ять автомобілів Tesla згоріли вщент при перевезенні.

Крім цього, Hyundai відкликав 77000 електричних кросоверів Kona через небезпеку пожежі.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: InsideEVs

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest