Honda та Nissan спростували об’єднання

Автор: Редакція | 29 Сер, 2020
Honda та Nissan

Японські компанії Honda та Nissan спростували припущення, що планують об’єднуватись заради спільних проектів.

Останнім часом в автомобільному світі нікого не здивуєш об’єднанням автовиробників, які прагнуть економити на створенні нових платформ, технологій та транспортних засобів. Тим більш, в умовах економічних викликів це набирає ще більших сенсів.

Одним із нещодавніх альянсів стало оголошення Ford та Volkswagen про плани спільного використання платформ для електромобілів та випуску восьми мільйонів пікапів.
Тож великого шоку не відбулось, коли японські чиновники запропонували створити об’єднання Nissan-Honda, аби обидві компанії змогли краще пройти буремні часи.

Й хоча бренди мають чимало моделей, які борються на однакових сегментах ринку, за повідомленням Financial Times, обидві компанії відхилили запропоноване злиття.

Сама ідея була вперше запропонована представниками уряду Японії наприкінці 2019 року. Цей крок відбувся на основі того, що японська автомобільна промисловість зіткнулась із постійним зростанням попиту на безпілотні електромобілі. Й хоча Honda й Nissan тоді відкинули цю ідею, нова криза через Covid-19 ще більше ускладнила ситуацію.
Цікаво, але Honda досі є одним із небагатьох японських брендів, який не увійшов у жодний альянс. В той час як, Nissan вже довгий час знаходиться в єднанні з Renault, тоді як інші японські марки, такі як Mazda та Subaru, мають зв’язки з Toyota. Наприклад, Toyota Yaris, що продається в США, є переробленою версією Mazda 2. Іншим прикладом є близнюки Toyota 86 / Subaru BRZ.

Проте представники Honda все одно відхилили злиття з Nissan через злиття останнього з Renault, тоді як й в Nissan теж воліли б зосередитись на вдосконаленні вже існуючого альянсу.

«Злиття Nissan-Honda має сенс лише для людей, які не розуміють автомобільну промисловість», – сказав колишній керівник Nissan.
До речі, нещодавно альянс Renault-Nissan-Mitsubishi вже розробив стратегічний план, згідно з яким Nissan стає лідером у таких «еталонних регіонах», як Китай, Північна Америка і Японія.

Тому, навряд чи об’єднання Nissan-Honda станеться навіть заради однієї моделі. Крім того, специфічний інженерний дизайн Honda для її автомобілів також стане перешкодою для обміну деталями та платформами з Nissan, тому економія навряд чи станеться.

За припущеннями, об’єднання буде приречене ще до того, як його обговорення б почалось на правлінні компаній.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook та Twitter.

Джерело: Carbuzz

Галерея Honda Jazz Crosstar:
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda
Фотограф: Honda

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest