Jaguar Land Rover анонсував розробку водневого кросовера

Автор: Редакція | 29 Чер, 2020

Британський автовиробник Jaguar Land Rover планує приєднатися до поки невеликої кількості автомобільних брендів, які розробляють машини на паливних елементах.

Водневий електромобіль отримав кодове позначення Project Zeus, буде створений на кошти британського уряду, яке вклало 73,5 мільйона фунтів у програму зниження шкідливих викидів від автомобілів.

Як повідомляє видання AutoExpress із посиланням на заяву департаменту з бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії, в проекті також візьмуть участь фірми Delta Motorsport, Marelli Automotive Systems і UKBIC.
Протягом декількох років вони спільно розвиватимуть й аналізуватимуть водневі технології. Передбачається, що разом партнери виведуть готовий продукт на ринок швидше, ніж Jaguar Land Rover зробив би це в поодинці.

На даний момент Project Zeus знаходиться на ранній стадії, жодних технічних подробиць немає. Невідомо навіть, під якою з двох автомобільних марок його будуть продавати. При цьому в уряді підкреслюють, що преміальний SUV з нульовим рівнем шкідливих викидів володітиме всіма основними атрибутами машин JLR – великим запасом ходу, серйозними позашляховими і буксирувальними можливостями, здатністю працювати за низьких температур.
Раніше в JLR вже говорили, що для важких позашляховиків на електротязі паливні елементи будуть краще батарей. Навесні минулого року компанія призначила Ральфа Клага керувати «водневим» підрозділом. Влітку було оголошено про намір розробляти силові установки для електромобілів спільно з BMW Group. Остання, нагадаємо, вже багато років експериментує з машинами на водневих осередках в альянсі з Toyota.

Нещодавно також стало відомо, що Jaguar протестує бездротову зарядку на таксі в Осло, а раніше Jaguar та Land Rover представили безпілотний електромобіль,

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Джерело: Motor1

Галерея Jaguar I-Pace:
Фотограф: Jaguar
Фотограф: Jaguar
Фотограф: Jaguar
Фотограф: Jaguar
Фотограф: Jaguar

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest