Jaguar та Land Rover представили безпілотний електромобіль

Автор: Редакція | 22 Лют, 2020

Британські компанії Jaguar та Land Rover показали результат спільного проекту Vector, який створений в дусі нещодавніх прагнень Великої Британії зупинити продажі машин із ДВЗ.

Новинка являє собою безпілотний електромобіль завдовжки всього в 4 метри. Всі компоненти трансмісії і акумулятори розташовані під плоскою підлогою, тому внутрішній простір призначений виключно для пасажирів.

Салон електрокара трансформується, що робить машину багатоцільовою: її можна використовувати і як особистий транспорт, і для райдшерінга, і навіть як комерційний фургон для доставки товарів.

Розробкою проекту займався британський Національний центр автомобільних інновацій у співпраці з низкою партнерів. Технічні подробиці поки не розкриваються, але це більше, ніж концепт: вже наприкінці наступного року його виведуть на вулиці Ковентрі, де JLR тестує свої розробки на спеціальній ділянці.

Експериментальний автомобіль стане свого роду лабораторією на колесах, за допомогою якої будуть створюватись різні клієнтські сервіси, пов’язані з міською мобільністю.

Jaguar Land Rover тестує власний безпілотник на базі Range Rover Sport на загальних дорогах вже більше двох років. Випробування проходять все в тому ж Ковентрі в рамках державної ініціативи UK Autodrive, підтриманої вченими і технологічними фірмами.

Крім того, минулої осені Jaguar показав на конгресі автономного транспорту в Дубаї безпілотну версію електрокросовера I-Pace. Є й проекти на віддалене майбутнє – такі, як «мережевий» транспорт Jaguar Future-Type, розроблений для запуску після 2040 року.

Раніше також стало відомо, що Jaguar скоротить виробництво I-Pace через нестачу акумуляторів, а Автопромисловість Великої Британії розкритикувала план уряду заборони ДВЗ.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

Джерело: Motor1

Галерея Vector:
Фотограф: Jaguar Land Rover
Фотограф: Jaguar Land Rover
Фотограф: Jaguar Land Rover
Фотограф: Jaguar Land Rover

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest