Компанія Jaguar розробила технологію моніторингу стану водія

Автор: Редакція | 19 Лис, 2019

Британська автомобільна компанія Jaguar розробила технологію Driver Condition Monitor (монітор стану водія), яка попереджає водія про появу ознак сонливості.

Відповідно до досліджень благодійного фонду Автомобільної асоціації «AA-Populus», один із восьми водіїв у Великій Британії визнав, що хоч раз засинав за кермом, і саме такі водії стають причинами 25% ДТП зі смертельними наслідками.

Читайте також:

Усвідомлюючи це, компанія Jaguar розробила технологію моніторингу стану водія (Driver Condition Monitor). Система отримує вхідні дані від тисячі сенсорів, деякі з яких оновлюють інформацію кожну тисячну частку секунди, включаючи електронну систему кермового управління з підсилювачем, вхідні сигнали педалей і загальну поведінку водія. Складні алгоритми аналізують все це, щоб точно визначити, чи не втомлюється водій.

Монітор стану водія, який входить до стандартної комплектації E-Pace та всіх моделей Jaguar, визначає, чи починає водій відчувати сонливість і за необхідності заздалегідь попереджає про необхідність зробити перерву. Панель приладів E-Pace відображає іконку кавової чашки і подає звуковий сигнал, якщо необхідно.

Директор благодійного фонду Автомобільної асоціації Едмунд Кінг заявив: «Статистичні дані про сонних водіїв шокують, тим більше, коли ви розумієте, що це проблема, про яку не завжди говорять на належному рівні. Слід вітати будь-які заходи, що допомагають знизити ризик втоми водіїв, такі як монітор стану водія Jaguar. Єдині справжні ліки від втоми – це відпочинок. Якщо водії відчувають втому або отримають попередження про можливу втому від керування, вони повинні зупинитися в найближчому безпечному місці, випити кофеїновий напій і трохи поспати».

Старший менеджер з атрибутів допоміжного та автоматизованого керування Девід Віллі заявив: «Ми в Jaguar постійно стежимо за останніми досягненнями у сфері безпеки транспортних засобів і розробляємо інноваційні технології для поліпшення якості водіння, роблячи його більш безпечним і приємним. Монітор стану водія, а також ряд вдосконалених систем допомоги водієві (ADAS) входять до стандартної комплектації Jaguar».

Крім цього можна зазначити, що електричний кросовер Jaguar E-Pace також оснащений рядом інших систем допомоги водієві для забезпечення безпеки всіх, хто знаходиться в авто. Стандартна комплектація всіх моделей Jaguar включає автоматичне аварійне гальмування, систему підтримки смуги руху, круїз-контроль з обмежувачем швидкості, систему допомоги під час переднього та заднього паркування, а також камеру заднього виду.

 


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest