Нове покоління Lada Niva не з’явиться

Автор: Редакція | 20 Тра, 2022
Lada Niva vision 2021 року

Вихід французької групи Renault з російського ринку зруйнував плани зі створення нового покоління Lada Niva.

Наслідки виходу Renault Group продовжують впливати на російський автопром. Цього тижня стало відомо, що Renault продала свою частку в АвтоВАЗі російському автомобільному науковому центру НАМІ, а також продала власний московський завод місцевій владі.

Фактично, Renault списала всі свої російські активи, хоча й залишила шпаринку у вигляді можливості викупити їх назад протягом шести наступних років.

Плани трансформації Lada скасовані

Lada Niva 2020 року

Минулого року Renault Group почала так звану «Ренолюцію», завдяки якій новий генеральний директор компанії Лука де Мео хотів суттєво покращити позиції всіх брендів Групи.

Зокрема планувалось, що марки Dacia та Lada об’єднаються в один бізнес-підрозділ та випускатимуть нові машини на платформі CMF-B від Renault Group.

Однією з новинок мала стати нова Lada Niva 2024 року. Проте тепер процес розробки нового покоління скасований.

Нової Lada Niva не буде

Lada 4x4

«Нива» вже давно зникла з європейського ринку, але поява нового покоління відкривала двері для повернення автомобіля в Західну Європу.

Можливо для цієї мети бренд «Нива», який деякий час використовувався для Chevrolet Niva, повернувся до портфоліо АвтоВАЗу позаминулого року.

Нова модель мала з’явитись у 2024 році й стати на конвеєр у 2025 році. Більш того, план «Ренолюції» включав чотири нові моделі на платформі CMF-B й, окрім нового покоління Niva, на порядку денному була також розробка нової Lada Grand Niva, альтернативи для Dacia Bigster.

Проте тепер, нові власники Lada навряд зможуть продовжити виконання цього плану. До речі, моделі Lada Granta і Vesta також не отримають оновлення, а, швидше за все, зазнають деградацію покоління, адже тепер на російські машини дозволено не встановлювати базові системи безпеки ABS та ESP.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor.es


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest