Renault продала російські активи та АвтоВАЗ

Автор: Редакція | 16 Тра, 2022
Лада на ЗАЗ

Французька автомобільна група Renault підписала угоди про продаж московського заводу «Renault росія» та контрольного пакета акцій АвтоВАЗу.

Рада директорів Renault Group одноголосно схвалила підписання угод про продаж 100% акцій Renault Group компанії «Renault росія» на користь компанії «москва-сіті», а частка АвтоВАЗу в кількості 67,69% продана на користь «НАМІ». Про це йдеться в прес-релізі французької компанії.

При цьому, передбачена можливість для Renault Group викупити свою частку в АвтоВАЗі протягом наступних 6 років.

«Сьогодні ми прийняли складне, але необхідне рішення, і ми робимо відповідальний вибір щодо наших 45 000 співробітників на росії, зберігаючи при цьому результативність Групи та нашу можливість повернутися в країну в майбутньому, в іншому контексті. Впевнений у здатності Renault Group ще більше прискорити свою трансформацію та перевищити свої середньострокові цілі», – сказав Лука де Мео, генеральний директор Renault Group.

Як повідомлялось раніше, Renault Group оцінила свої російські активи у 2,195 млн євро (станом на 31 грудня 2021 року) й вже підготувала відповідні рішення щодо списання.

Відповідно, російські активи будуть списані в консолідованій фінансовій звітності Renault Group за шестимісячний період, що закінчиться 30 червня 2022 року.

Продаж чи націоналізація?

Завод АвтоВАЗ

В той час як у Renault Group нічого не говорять про вартість угоди, раніше вже з’являлись припущення, що вищезгадані активи компанії будуть передані за символічний один рубль.

Тепер російське міністерство торгівлі стверджує, що активи були «передані» й вбачаються перспективи розвитку.

Зокрема, зазначається, що «НАМІ» створить єдину модульну платформу автомобілів під брендом Aurus, на яку, швидше за все, перейдуть автомобілі бренду «Лада».

На разі, планується продовжити випуск усієї лінійки автомобілів «Лада» на заводах АвтоВАЗу в рамках існуючих ліцензій.

При цьому, зазначається що АвтоВАЗ здійснюватиме сервісне обслуговування автомобілів Renault на російському ринку.

Renault стане «москвичом»

Renault Duster - виробництво Росія

Якщо на АвтоВАЗі, хоч й із зупинками, продовжують випускатись автомобілі, то виробництво на заводі «Renault росія» було зупинено.

Враховуючи, що на московському заводі Renault випускались моделі Duster, Kaptur та Arkana, й також Nissan Terrano, навряд їхнє виробництво може бути відновлено.

Фактично це московський завод Renault був побудований в одному із цехів колишнього заводу «москвич», який був ліквідований у 2010 році.

Проте тепер, місцева влада планує відродити бренд та організувати «виробництво класичних автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння, а в перспективі – і електромобілів».

Технологічним партнером для відродженого заводу має стати «Камаз». Можливо йдеться про виробництво компактних міських автомобілів «Ока» або стартап бюджетного електрокара Zetta.

Раніше повідомлялось, що Камаз вирішив «звільнити» 15 тисяч працівників, адже відчув дефіцит іноземних запчастин.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest