Lada вирішила залишити ринок Європи

Автор: Редакція | 04 Чер, 2020

Марка Lada російського автовиробника АвтоВАЗ вирішила залишити ринок Євросоюзу через посилення екологічних стандартів та нову політику альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi.

Як повідомило російське видання «Газета.Ru», в компанії АвтоВАЗ підтвердили зупинку відвантажень нових партій автомобілів до Європи. Європейські дилери припинили отримувати автомобілі Lada в березні цього року.

Лінійка Lada в Європі включала моделі Granta, Vesta і 4×4 (Niva). З усіх трьох, мабуть, лише остання користувалась певним попитом, але продажі ВАЗів вже давно були нерентабельним, а швидше іміджевим проектом.
У 2018 році російська компанія реалізувала в Європі 5325 автомобілів, переважно в Німеччині. Для порівняння, всього у 2018 році на експорт було відправлено 38 тис. машин Lada.

В АвтоВАЗі стверджують, що основною причиною зупинки продажів машин стали нові екологічні норми. З початку 2020 року в ЄС діють жорсткі нормативи щодо викиду СО2 – для легкових автомобілів він не повинен перевищувати 95 г/км.

Проте жоден із серійних автомобілів АвтоВАЗ не відповідає цим вимогам.
«Ми вже давно заявили, що йдемо з Європи. Там ввели нові екологічні вимоги, і нам економічно недоцільно інвестувати в доробку двигунів в зв’язку з невеликими обсягами продажів. Стосовно повернення – у віддаленій перспективі це може статися. З якою моделлю – поки говорити зовсім рано», – цитує Газета.Ru директора з комунікацій АвтоВАЗу Сергія Іллінського.

Але варто додати, що АвтоВАЗ тепер контролюється компанією Renault, котра нещодавно оголосила про трирічний план економії у 2 мільярди євро.

Крім того, відповідно до загальної стратегії альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi тепер всі ринки будуть поділені між відповідними автовиробниками, аби не відбирати один в одного клієнтів та заробіток.
І поки в АвтоВАЗ сподіваються повернутися в Європу через три роки, дистриб’ютори марки не вірять в такі плани.

«Я не знаю чи зможуть вони повернутися на європейський ринок через три роки, але зараз немає жодного шансу, що у них це вийде», – зауважив представник генерального дистриб’ютора Lada в Німеччині.

Раніше повідомлялось, що відсутність замовлень з України зупинила Іжевський завод АвтоВАЗу, а на ЗАЗі збирались випускати машини Lada.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Галерея моделей Lada:
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault

Додати свій коментарLada залишила ринок Європи
Чому Lada залишає ринок Європи?

Lada залишить ринок Європи через норми викидів СО2

Які моделі продавав АвтоВАЗ в Європі?

АвтоВАЗ в Європі продавав моделі Granta, Vesta і 4×4 (Niva)

Які обсяги продажів машин Lada у Європі?

У 2018 році російська компанія реалізувала в Європі 5325 автомобілів

Чи планує АвтоВАЗ повернутися до ЄС?

АвтоВАЗ планує повернутися на ринки ЄС за три роки
Pin It on Pinterest